Jump to content

Пръскалки на бронята - имат ли голям смисъл


Minkar

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Трябва да сменям предната броня на моето Audi A4 B8. Въпросната броня е с пръскалки и парктроници което се оказа много рядка комбинация и не мога да си намеря такава. Намерил съм някаква броня с парктроници, но без пръскалки. Може ли да дадете вашето мнение за тези пръскалки, на вас вършат ли ви работа, ползвате ли ги. Аз лично съзнателно никога не съм ги ползвал, точно обратното. Винаги когато съм ги пускал е било без да искам, отделно предницата не ми е съвесем права и когато съм ги пускал едната пръскалка не се е прибирала. Та какво е вашето мнение, дали е разумно да се откажа от тази екстра, не ми се търси повече броня. Майсторите ме съветват да  си търся броня със пръскалки.

 

Другото което искам да питам е какво значи последната буква в края на сериния номер на частите на ауди

 

8K0807437 A/D/C  и т.н. В много от обявите за броня не ги вписват, имат ли те някакво генерално значене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също съм с пръскалки на фаровете, но като че ли ефект от тях не виждам голям. Моите винаги са се прибирали, и не съм имал проблеми с тях до сега. При включени къси/дълги светлини винаги се активират при първото измиване на стъклото което е малко излишно при сухо време или чисти фарове(въпрос на настройки или активация). Колеги споделят че ги инактивират, за да не им пръскат по току що измитото купе - което е истина. Освен това харчат и течност, но тези обстоятелства си ги определя всеки сам. Щом са ги предвидили инженерите за инсталиране като допълнителна опция, значи е имало нужда.

Това е лично мнение - решението си е Ваше, успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една подобна тема съм споделил, че моите са деактивирани. За мен нямат практично значение.
Ред е на привържениците да те убедят, как без тях не може...  👍

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.04.2022 г. at 11:06, pampo написа:

 

Според мен са практични само в зимни условия когато ти се замърсят фаровете от мизерията дето пръска , да при измита кола правят всичко на капки , ама не сме си ги избирали като нови колите :) На 1та ми кола имам и не ми е чак кой знае каква драма :) Както се кавза кат ги имаш решаваш да ползваш или не , лошото е ако ги нямаш а ги искаш :) 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най големия виц, че се произвежда броня за Audi b8 (а може би и за другите модели на Ауди) която да има пръскалки, но не и парктроници. Парктроникът е уникална екстра и не мога да си представя как на някой му е хрумнало да пусне броня с тъпите пръскалки, но без парктроници.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Minkar https://www.avtosklad.bg/bronya-predna-245010/po/audi-a4-2007-11-2011-10-277789

 

Иначе и аз не виждам смисъл от пръскалките. Спрях ги почти веднага.

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.04.2022 г. at 18:42, ivo totev написа:

Благодаря ти за линка, точно такава броня ми трябва. Сега се обадих на търговеца и ми каза, че това е "алтернативна броня" и май ще се въздържа.

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...