Jump to content

Грешка 17571 датчик температурата на горивото


sp100

Recommended Posts

Здравейте, 

от известно време ми свети ламчата чек ейджинг и след диагностика ми изписа слесното: 17571 - fuel temp sensor open or short to plus.  Изчистиха ми грешката и една седмица лампата не светна повече, но днес отново светна и явно ще трябва да се подмени този датчик. Моля ви за съвети къде се намира, как се сменя и дали още нещо може да е заминало покрай него? Иначе не усещам да има разлика в работата на мотора.

 

Прикачам снимка 

 

Светли празници!

20220421_214448.jpg

Редактирано от sp100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, sp100 написа:

дали още нещо може да е заминало покрай него? Иначе не усещам да има разлика в работата на мотора.

Не ,компютъра ползва усреднени стойности  ,виж кабела с буксата  често от там идва проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, това ли е датчика на температурата на горивото? Ако е той единия край на маркуча към двигателя бе омаслен и едната му жичка като че ли бе леко наранена от изолацията на кабела. Но след опит да разкача буксата и да видя жичката, накрая се скъсха и двете жички. Как се сваля буксата че да се пробвам да запоя жичките дали ще стане? Имаче двигателя пак си работи с прекъснати кабели може ли така да се кара?

20220423_192121.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата има контра вижда се в задния край и с малка отвертка се освобождава , напълно разглобяема е и може да я възстановиш. При изключена букса компа задава около 40 градуса  и може да се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@audi+ 

Благодаря.

Днес запоих жичките,но сега дали трябва да изтрия грешката през компютър или като покарам малко ще изгасне сама лампата за чек ейджинг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...