Jump to content

A4 AEB Пали и гасне


Ringanar

Recommended Posts

Здравейте група,

Моля за насока, отскоро взех а4 б5 1.8Т АЕБ да се кара от приятелката ми и евентуално за проект.

Ситуацията е, че колата пали и гасне, сутринта се появи този проблем, казах и да дава газ, тъй като мислех че може да е от свещите(вероятно са си за смяна, но с газ трябва да работи), каза че вдига до 4000 оборота и почва да спада до изгасване въпреки подаването на газ. Реших, че може да е бензиновата помпа, тъй като подобно нещо ми се беше случвало преди година на моето бмв, в случая има газ и я накарах да запали директно на газ- стана и е работила нормално. Сега и трябваше отново колата и отново не пали, само че този път на газ просто и дава да вдигне 4000-4500 преди да изгасне, а на бензин както запали-така и гасне.

Не съм я закачал досега с диагностика, тъй като пластмасата на буксата около нея го прави доста тясно и не влиза елм327, ако някой има трик за това съм целия в слух.

Какво би могло да докарва това поведение на мотора, дебитомер? Ако го изключа от буксата ще мине ли в "дефолт" режим?

Довечера ще ходя да видя колата, ще взема и туба бензин тъй като в колата е малко над лампа, а от личен опит ако е помпа с повече гориво са палили други коли така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хора с подобен проблем, беше от имобилайзера. Не мислех, че дъртата кошница от 95-та има, тъй като на баща ми А6-цата от 96 няма, но се оказа че имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...