Jump to content

Виене от ходова част над 50км.


zengin

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Появи се виене или нещо като стържене от колата, което се чува от 50км. нагоре само. Колкото по-висока скорост, толкова по-осезаемо се чува. Тресене или вибации няма. На ляв десен завой не се променя звука.

Първото ми съмнение е за лагер главина, въпреки противоречивите симптоми.

В сервиза качиха колата на стенд и само с помоща на слушалки успяха да хванат, че е от предно ляво колело. В края на седмицата ще сменят лагера и ще обновя темата с резултат.

Автомобила е Ауди А6 С6, 3.0 TDI Quattro, 290 000км.

ПП: Пускам темата за knowledge base, така да се каже, да послужи на колеги в бъдеще при сходни симптоми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени и лагера от другата страна - на еднакви километри са и най-вероятно също е тръгнал. Обикновено ако сменя само единия лагер след ремонта почва да се чува и другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам много странно виене от ходовата част и правих няколко неща без резултат. Даже смених здрав лагер на предна лява главина заради скапаното виене. Смених маслата на раздатка и диференциали. Сменям гуми, зимни, летни, 17ки, 19ки.....файда йок. При мен шума е ПОД 50км/ч и е от типа "ху ху ху ху". Станах ку-ку от слухтене вече. Няма значение дали е под товар мотора или е освободил по инерция. Честотата и силата на шума не се променя с оборотите на колелата. Оставил съм го на самотек вече. Като изтрещи каквото е......ще го правим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15к км смених ляв лагер-главина, десния още си е ОК. Колко ще изкара един лагер е божа работа - няма никаква причина да се сменят заедно двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 26.04.2022 г. at 16:43, Gangbango написа:

Аз имам много странно виене от ходовата част и правих няколко неща без резултат. Даже смених здрав лагер на предна лява главина заради скапаното виене. Смених маслата на раздатка и диференциали. Сменям гуми, зимни, летни, 17ки, 19ки.....файда йок. При мен шума е ПОД 50км/ч и е от типа "ху ху ху ху". Станах ку-ку от слухтене вече. Няма значение дали е под товар мотора или е освободил по инерция. Честотата и силата на шума не се променя с оборотите на колелата. Оставил съм го на самотек вече. Като изтрещи каквото е......ще го правим.

Колега дали оправи проблема, защото имам същия?

Редактирано от mmm1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
On 4/26/2022 at 4:43 PM, Gangbango said:

Аз имам много странно виене от ходовата част и правих няколко неща без резултат. Даже смених здрав лагер на предна лява главина заради скапаното виене. Смених маслата на раздатка и диференциали. Сменям гуми, зимни, летни, 17ки, 19ки.....файда йок. При мен шума е ПОД 50км/ч и е от типа "ху ху ху ху". Станах ку-ку от слухтене вече. Няма значение дали е под товар мотора или е освободил по инерция. Честотата и силата на шума не се променя с оборотите на колелата. Оставил съм го на самотек вече. Като изтрещи каквото е......ще го правим.

Колега, откри ли проблема 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега! Но и не се занимавам вече да слухтя и да го търся от какво е. Сменил съм всички течности по колата, ляв преден лагер али бали и виенето си е там. При мен сякаш спря да се засилва виенето. Оставил съм го на самотек и то ще си каже като реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
On 4/26/2022 at 10:29 AM, zengin said:

Здравейте колеги,

Появи се виене или нещо като стържене от колата, което се чува от 50км. нагоре само. Колкото по-висока скорост, толкова по-осезаемо се чува. Тресене или вибации няма. На ляв десен завой не се променя звука.

Първото ми съмнение е за лагер главина, въпреки противоречивите симптоми.

В сервиза качиха колата на стенд и само с помоща на слушалки успяха да хванат, че е от предно ляво колело. В края на седмицата ще сменят лагера и ще обновя темата с резултат.

Автомобила е Ауди А6 С6, 3.0 TDI Quattro, 290 000км.

ПП: Пускам темата за knowledge base, така да се каже, да послужи на колеги в бъдеще при сходни симптоми.

Здравей, колега какво се оказа от проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...