Jump to content

Как да си инсталирам флашка с mp3


slav1912

Recommended Posts

Здравейте, колеги от скоро съм собственик на Ауди А6 c6 4f 2008 год. 2.0 tdi . Търсих тук из форума, но нищо не можах  да намеря по моя проблем. Та на въпроса: има ли как да се инсталира някакво устройство за usb в жабката на колата което да чете мп3. На няколко места търсих, но все ми казват, че за по-старите модели ставало. В жабката имам само обикновенно CD ако има значение. Извинявам се ако има такава тема вече, но не е открих. 

Редактирано от slav1912
правописна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е евтина процедура и има различни възможности. Нещо не си търсил много старателно :) , ето две теми (има и още) където се предлагат различни решения. Прочети внимателно темите за да решиш как да подходиш.

 

https://audibg.com/forum/index.php?/topic/205341-upgrade-на-mmi-2g-и-на-навигацията-ѝ-с-алтернативна-мултимедия-с-андроид/

 

https://audibg.com/forum/index.php?/topic/215574-android-auto-или-apple-carplay-за-ауди-2005-2011г/

 

Най-евтиния вариант е FM трансмитер в запалката, който се хваща като станция на радиото, но трудно се намира свободна честота, което влошава качеството.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, slav1912 said:

.. има ли как да се инсталира някакво устройство за usb в жабката на колата което да чете мп3. ...

Да, казва се AMI - Audi Music Interface.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce Колега как се процедира след това с AMI . Свързват се със оригиналното СД с кабел ли? И след това с друг кабел се изкарва флашка предполагам?

 

Преди 20 часа, Drone написа:

Без модел на навигацията ще е трудно да се налучка какво ти трябва за да си добавиш USB.  

колега нямам навигация. в менюто няма как да влезна понеже са ми заключени менютата, нз защо е така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, slav1912 написа:
На 29.04.2022 г. at 11:38, Drone написа:

Без модел на навигацията ще е трудно да се налучка какво ти трябва за да си добавиш USB.  

колега нямам навигация. в менюто няма как да влезна понеже са ми заключени менютата, нз защо е така. 

Предполагам, че колегата е имал предвид какъв модел ти е MMI. Като цяло AMI е най-добрата опция(или беше,не съм сигурен вече) защото си е оригинално ауди оборудване. Може да се закачи на мястото на СД-то или да се добави и се монтира до него след изрязване на място в жапката. Ето тук може да видиш как се ретрофитва AMI 

https://www.a6retrofits.com/ami-retrofit-audi-music-interface-a6-4f/

Аз лично преди около 8-9 години си взех Dension   https://www.dension.com/automotive/products/car-multimedia-solutions/gateway-500 защото тогава AMI беше все още много скъпо. Отдавна не съм се интересувал и нямам представа дали сега се намират все още AMI втора ръка и как са цените. С годините на пазара се появиха и доста по евтини решения. За да ти каже някой тук със сигурност какво MMI имаш ще е хубаво да качиш снимки на дисплея(цветен или монохромен) ,снимка на бутоните долу до скоростния лост също,въпреки че не съм сигурен дали това е от значение дали може да си закачиш нещо за слушане на MP3-ки. С натискане от комбинация от бутони може да изкараш версията на софтуера на MMI на дисплея,но точно сега не мога да се сетя кои точно бутони бяха,някой може се включи и да помогне.

Аз като цяло реших проблема с остаряването на MMI във времето, като си инсталирах андроидска мултимедия(колегата @VBI ти е дал темета където обсъждаме това),но това е по скъпичко решение и задължително трябва да си с MMI 2G High иначе не става.

Редактирано от lavatrice
Добавка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колега за изчерпателният отговор. Звънях на един човек и той ми каза, че нямало как да съм сложил AMI  понеже то било съвместимо само с модели които са с цветен дисплей и трябвало целия сет да се бил вземел. Незнам до колко е верно това обаче понеже не ги разбирам нещата. А ако трябва да взимам целия сет да сменям то отидох на над 1000 лв само за части. Вече съм в някаква безисходица и не знам какво да правя. Не ми се иска да взимам FM трансмитер понеже качеството е доста лошо, поне от опита ми с тях.

Иначе така ми изглежда колата. Явно нямам много варианти за действие. ;(

viber_изображение_2022-05-02_15-52-03-996.jpg

viber_изображение_2022-05-02_15-52-04-123.jpg

viber_изображение_2022-05-02_15-52-04-147.jpg

viber_изображение_2022-05-02_15-52-04-323.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми подметнаха и реших да питам. Има ли как да се сложи поне CD чейнджър който чете мп3? Или той става само за моделите с цветен дисплей?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@slav1912 Мояте кола е с цветен дисплей и MMI 2G High,нямам представа как стоят нещата за MMI Basic като твоята.

В форума има колеги които се занимават с мултимедиите професионално,може да питаш тях за варианти и колко би ти струвало и дали искаш да се захващаш с това.

Попитай @ShadowM ,знам че се занимава с такива неща,въпреки че лично не съм му ползвал услугите, но може поне да ти каже дали може да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в алито няма нищо за basic.

Или трансмитер или твърдо над 1000лв. ShadowM може да ти помогне. Може да ти сложи mmi 3g и цветен километраж ако имаш стотинки за даване.

Трябвало е да гледаш/ питаш преди да вземеш колата.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...