Jump to content

Поддръжка на Audi RS7 2015-2017


Recommended Posts

Здравейте! Бих искал да попитам колко лева горе долу се явява поддръжката за 1 година на Audi RS7 2015-2017? 

Редактирано от Psyke
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много относително и зависи какво се визира под поддръжка което пък е вързано с това на колко км е колата какво е било правено и т.н. Щото може да ти излязат дискове (еле пък ако са керамика) накладки, гуми, ролки ремъци... в една година. Варианти много.

А може да имаш само масло и филтри. 

 

П.с. Примерно ако се наложи да се вадят инжекторите се вади мотора...

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@P_PETKOV Ами аз реално питам ако ми се наложи да платя всичко което изброи колко горе долу ще е?  :D  Понеже искам да съм подготвен за най-лошия случай. @Gangbango  Колко даваш на година за всичко консумативи, гориво, данък и застраховка?

Редактирано от Psyke
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да отглеждаш подобна кола ти трябват минимум 10 к / година, без да си мръднал и метър… повече от половината са ти каско + данък + ГО, останалата част ти трябват за някой дребен консуматив и гуми (20+ инча с висок скоростен индекс). И това, ако не хлъцне нещо по-сериозно по колата.

За гориво вече много зависи колко караш, в какъв режим (истинско градско под 20/100 е мираж).., тук ти можеш да си направиш някаква бакалска сметка.

С две думи 18 - 20 к / година без обезценяването на колата… ако това не може да те събори, значи си готов за подобна кола.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в аутодок, вкарваш колата и гледаш цени на части (ако искаш да си направиш сметка). Аз съм на мнение, че ако трябва да ги смятам "колко пари ще ми трябват" значи РС-а не е за мен 😕 Страхотна е, ама каквото и да стане по мотор/скорости е страшно. Каквото съм видял да се оплакват по международните групи и форуми, гледай да е на възможно най-малко километри и ако има вариант доплати от някъде за гаранция поне 1 година/10к км. 

Данъци, Каско и ГО могат да се проверят и онлайн с бързо търсене в гугъл, ама отново това са бели кахъри, като видиш колко струва мишелин пилот спорт 5 с индекс Y на 21 цола, или видиш цената на керамиката. 

Ако все пак се спреш на такава, похвали се да оплакнем очите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/6/2022 at 12:48 PM, Psyke said:

Здравейте! Бих искал да попитам колко лева горе долу се явява поддръжката за 1 година на Audi RS7 2015-2017? 

Подръжката на такава кола особенно в БГ си е доста скъпо удоволствие , не е ли по добре да си вземеш S7 - определено ще е с по евтина подръжка и ако не са ти достатъчни кончетата да се позасили и да имаш перформанса на RS7 в S7 ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TonyJelev Оо задължително ще постна ако взема реално още само гледам и ще трябва да посъбера пари преди да я взема ако реша но съм готов да отделя 3000 лева на месец ако това е достатъчно ще е супер. 
 

@vle4ugoto Малко ме е страх тука в БГ колко адекватно биха я направили и реално накрая не си е баш RS7 аз мисля да и сложа armytrix exhaust да носи буря като идва :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че няма как от S да стане RS няма :) ама подръжката ти определено ще е по ниска . Има доста добри тунери в БГ и на фона на цената на колата 3-4000 да и засилят колата определено си струва , имал съм удоволствието да карам RS7 в САЩ , нямам какво да кажа :) гледаш километража как лети нагоре а имаш различно усещане за успорението , почти нищо не се чуваше вътре  до към 200 км . Успех с предстоящата покупка :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Psyke написа:

@BECKO ако е до 20 k е супер страх ме беше да не е повече от това. Супер мерси много на всички това исках да разбера! :)

 

Добре си направи сметките щото ако е с керамични дискове и се наложи да се сменят, 20к няма да ти стигнат. 

 

@TonyJelev autodoc и RS7 айде по сериозно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи как и къде е карана, но за 90к би трябвало да са напълно ок.

Керамичните дискове не правят ръб и се разбира дали са за смяна, като се теглят :)

 

Ако имаш 3000 лв на месец за колата след покупката, си я купи ѝ и се радвай. И керамиката да трябва да я сменяш, ще отделиш 8 пъти по 3000 лв и ще я смениш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Psyke Аз личен опит с керамични дискове нямам. Единственно съм чел в rs246 форума, че ако се карат на писта започват да се отделят малки парченца... това се получавало понеже и при керамиката си има различни смески за нормални и рейсинг такива, като разбира се Ауди ползват нормални абе и там си е филм.

 

И да теглят се за да се разбере дали са за смяна, друг начин няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@OvivO И аз така смятам реално ще си и пестя между временно винаги още някакви пари но щом 3000 лв на месец са достатъчни (като реално смятам горивоте 300-400 на месец другите пестя за поддръжка и плащам застраховките и данъка и т.н.)  си струва кефа! Направо си е сбъдната мечта. :) Но определено и преди да стигна до купуване ще трябва да посъбера пари и сигурно ще е след 5-6 месеца колкото и да ми се иска сега да я взема няма да е правилно решение да прибързвам особено с такава кола.

@P_PETKOV На писта надали ще ходя чак, но бих се пускал някой път на Drag за забавлението.

Редактирано от Psyke
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300 лв./месец са няма 80-85 литра бензин 100 октана, т. е. планираш едни 350 - 400 км./ месец пробег ?

 

За толкова малко не си заслужава да се купува каквато и да е кола … 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то дет се викат кеф цена няма , набутвация си е като цяло ако няма да я държиш по-дълго време , че и после трудно се продават такива коли , ама за приблизително 100к лв има доста марки и модели с по 500+ кончета , и може да се разровиш и за кола зад океана . Ти си знаеш най добре :)  щом те радва това е най важното :) Ако не е тайна каква  кола караш сега ? Описаната под аватара ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@vle4ugoto Дам сега карам Audi A3 2.0 TDi 8P (2005). Иначе мен колата ми е повече за фън и за извънградско. Иначе ползвам главно метрото ако не трябва да ходя някъде из града.

Иначе ако ще давам толкова пари за кола ще е Audi определено. :Д Няма друга кола с такава визия особено като на RS7.

Редактирано от Psyke
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.05.2022 г. at 15:54, OvivO написа:

3000 лв на месец

3К може би, но не смятам, че ще ги дава всеки месец. 

@Psyke Определено голям скок от А3 на РС7. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@crazy driver Да то реално надали ще ги давам всеки месец но реално от тях включвам пестене за застраховка и поддръжка за през годината. Ако толкова ще ми стигнат ще съм доста доволен. То аз градско надали ще я карам може би бих запазил A3ката за градско ако ми потрябва нещо. И мерси за пожеланието! Определено ще трябва преди това обаче да посъбера пари че ще си трябват при такава кола в началото смятам нещо колко другата година началото на лятото да гледам да купувам вече. Сега просто ориентировъчно питам ако някой има и знае колко е поддръжката, за да мога да си направя сметка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 5/9/2022 at 6:26 PM, Psyke said:

 

Не знам дали си заслужава да взимаш кола за която ще пестиш и ще се лишаваш само и само да я караш съботно/неделно, помисли хубаво не се надскачай защото после ще съжаляваш горчиво😉

Редактирано от pacoran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...