Jump to content

Модул или брава ??


vladibest

Recommended Posts

Здравейте , как да разбера има ли начин ? Имам проблем със задна дясна брава , по принцип бравата се заключва и отключва без проблем от дистанционото.. Но при заключване колата цъка по няколко пъти и премигват мигачите и не гаси триъгалника н а таблото. На диагностика излиза проблем със задна дясна врата , при тест с дигностиката вртата не реагира . ( а с дистанционото си заключва и отключва ). Бравата е ясно къде е но къде стои въпросният МОДУЛ и как да разбера къде точно е проблема ?

 

PS. Имам резервна предна лява брава ако само е включа за тест дали ще се получи , някой и тествал ли е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм се оправял сам до сега. За 10 години с 4F смених две брави. Имам и модул от шофьорска врата /стоят във вратите/ но се оказаха бравите. Замърсяват се контактите. Първия път едната се оправи за няколко години само с издухване с компресора.

Разбира се това е моя опит. Не е невъзможно да е електрониката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата е най-често заради моторчетата които са в бравата. Писано е многократно как се оправят има и клипчета в тубата. 

 

П.с. За всяка врата бравите и модулите са различни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм ремонтирал една и затова имам резервна. Моторчетата работят, оключват и заключват но явно компа не го разбира . Затова се чудя дали не е модул но не обърнах внимание когато разглабях врата какво има друго вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, vladibest написа:

какво има друго вътре

Има малка платка, презапояват се ВСИЧКИ спойки по нея, независимо колко добре изглеждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

При мен проблемът е на предна лява /шофьорската врата/. Отваря се с дистанционното на централното закрлючване, когато си поиска, но в повечето случаи не. Казаха ми, че е от брава. Идея за читав сервиз за ремонт? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравата е. Писал съм ти лично съобщение.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети има цяла тема с линкове към клипове отделно ако потърсиш в гугъл ще си намериш всичко 😉

 

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, колеги!
Брава на задната дясна врата (сменях я преди 3 години, някаква полска ми сложиха) спря да отключва. Докато се наканя да рециклирам оригиналната, спря и да заключва. За това врътнах ръчното заключване и големият проблем сега е, че не мога да отворя врата за да сменя бравата! Някой има ли идеи какво да правя? Някой ключар джамбазин ли да търся или има по-лесен начин?

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Момчета, да използвам и аз темата, че и при мен проблема е със задна дясна врата.

Колата е седан с Keyless система. При приближаване на ръката до задна дясна дръжка на вратата, колата се отключва. На останалите врати трябва първо да дръпна един път дръжката, за да се отключи колата и след това да отворя дадената врата. При заключване няма никакви проблеми. А това е копие от грешката която ми изкара VagCom-а:

 

Address 05: Acc/Start Auth.        Labels:. 4F0-910-852.clb
   Part No SW: 4F0 910 852     HW: 4F0 905 852 B
   Component: FBSAUDIC6 ELV   H30 0210  
   Revision: 27120501    Serial number: 10600300032351
   Coding: 0000007
   Shop #: WSC 00100 470 81137
   VCID: 63C51A8BA255B197BF-8036

   Subsystem 1 - Part No: 4F0 910 131 G
   Component: FBSAUDIC6 EZS   H43 0070

   Subsystem 2 - Part No: 4F0 910 335 
   Component: FBSAUDIC6 KSG   H25 0060

1 Fault Found:
00193 - Rear Right Door Handle Touch Sensor (G418) 
            011 - Open Circuit
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01111011
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 2
                    Reset counter: 87
                    Mileage: 214077 km
                    Time Indication: 0

 

Някакви идеи как може да се реши проблема? 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...