Jump to content

Q7_4L

Recommended Posts

Здравейте колеги,колата е Кю7 3.0тди 2007,става въпрос за попадане на антифриз във водата,колата не е прегрявала никога,губеше ми вода и установих че е от един маркуч,смених го нямаше проблеми до предишната вечер съм карал колата,на следващият ден я запалих около 10мин. преди тръгване и забелязах много бял пушек(пара)загасих мотора вдигам щеката и гледам маслото пресечено,мотора си работи без проблем,в казанчето антифриза е чист,моля помагайте защото съм във Франция,а тука сервизите няма да ви разправям😏 едни ми казват гарнитура глава,други охладител на маслото(топлообменника)🤯?! Благодаря предварително🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.

Работата е там, че това което са ти казали 

На 18.05.2022 г. at 22:29, Q7_4L написа:

едни ми казват гарнитура глава,други охладител на маслото(топлообменника)

,са двете най вероятни причини за да имаш вода в маслото. За това никой не ти дава друго мнение. Пожелавам ти успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е от охладитела на маслото , някой О-ринг или гарнитура се е изпекла , ама за да се види трябва да се свали и да се огледа . Започни от по малкото зло което според мен е и по вероятното . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравей колега,охладителя е свален видимо няма проблем,чакм да дойде новия да го монтираме…на 168к да духне гарнитура и мен малко ме съмнява,но ще видим…Благодаря 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в сервиза могат да "надуят" охладителната система ще се разбере от къде ги меши , но щом вкарва антифеиз в маслото е от някъде където няма налягане на маслото , защото налягането на маслото е по високо от това на антифриза . 

Редактирано от vle4ugoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vle4ugoto Тука във Франция като чуят за гарнитура или вода в маслото и край… мотора е свършил😏 5 пъти звъннах в сервиз на Ауди и ми казват че ще ми върнат обаждането да потвърдят кога мога да закарам колата и никакво обаждане след това….

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...