Jump to content

Мобил масло за ауди а4 1.9tdi 2004г. 130к.с.


Recommended Posts

Здравейте, дойде време за смяна на маслото и масленият филтър на закупено Ауди преди година и половина. 

Ауди-то е 2004 година, а4-ка,1900 кубика турбо дизел. 

Знам че има подобна на тази тема, но не е същата, защото колегата питаше за по-скъпо масло. Та аз мисля да закупя по-нисък клас масло, а именно Mobil Super 3000 x1 5w-40. Въпросът е това масло хубаво ли е за този двигател? И забелязах, че по спецификация иска fully synthetic и затова ще взема fully synthetic, а не HC Synthetic.

Моторът е помпа дюза. 

Не съм най-запознатият, защото до сега съм сменял маслото на много по-стари мотори, които са на карбуратор и не искаха толкова фино масло.

Моля за съвети дали това масло е хубаво или трябва да е друга марка и друг тип. Благодаря Ви предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотул нямат ни едно масло дето да е реално fully synthetic 😉

Това, че имат шарен етикет с надпис fully synthetic не им прави маслата напълно синтетични и те така. Защо това е така има писано... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си Мобил 1 0/40. 

Маслото е с много добавки, сравнително стабилна база и много подходящо за мотори без дпф.

Малко по-високата цена от Мобил3000 ще компенсираш с 10% увеличен пробег между смените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, P_PETKOV написа:

Мотул нямат ни едно масло дето да е реално fully synthetic 😉

Това, че имат шарен етикет с надпис fully synthetic не им прави маслата напълно синтетични и те така. Защо това е така има писано... 

Не знам дали аз бъркам(може компаниите да са едно вече или да са били винаги), но аз ще вземам масло на Mobil, а не на Мотул. Ако не е хубаво маслото към което съм се насочил, може ли да предложиш друго, че наистина не знам какво да взема. Благодаря. 

Преди 7 часа, robobug написа:

Купи си Мобил 1 0/40. 

Маслото е с много добавки, сравнително стабилна база и много подходящо за мотори без дпф.

Малко по-високата цена от Мобил3000 ще компенсираш с 10% увеличен пробег между смените.

А няма ли да е прекалено фино маслото? Колата е на 170 000 километра някъде. Благодаря за помощта! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0w40 и 5w40 са еднакво финни 😉

 

Мдааа моя грешка, Мобил също нямат 100% синтетика, особенно в този ценови диапазон, но поне ползват по-читава база. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 5/21/2022 at 5:41 PM, Ivan9590 said:

 

А няма ли да е прекалено фино маслото? Колата е на 170 000 километра някъде. Благодаря за помощта! 

 

Гаражни и невярни легенди са това с финото масло. Ако чуеш някой да ти препоръчва да минеш на 10W40, директно си тръгвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...