Jump to content

Покупка на Audi q5 2015г, 3.0 TFSi


Recommended Posts

Здравейте. Обмислям покупка на Audi q5 2015г, 3.0 TFSi, внесено от Канада преди 4-5 г. Чух мнения, че тези двигатели не са много надеждни. Може ли да ми споделите, хората с опит, дали е така?

Редактирано от Georgi 44
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв мотор 1-ва генерация и съм доволен , за 4 години почти нищо не съм правил , малко проблеми с течове на масло - смених гарнитурите и се реши проблема :) , градско 15 -16 без много да я настъпваш . Иска си подръжка така че, ако не е поддържана може да ти се съберат в началото повече разходи . Проверка на вин-а да видиш какво се е случвало в Канада и тук ако има няква документация .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, ще я проверя. Твърдят, че са малко км. Днес я тествах. Градско, клонящо към селско -10.0 пишеше на компа 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Georgi 44 написа:

Чух мнения, че тези двигатели не са много надеждни. Може ли да ми споделите, хората с опит, дали е така?

 

Начи след 3 настъпвания и айде нов мотор трябва. 

 

Ся сериозно мотора е чук стига да е гледан адекватно, неубиваеми мотори отдавна няма еле пък от VAG. Има си разни отдавна известни болежки с PCV клапана, горни оптегачи и разни други дреболии. 

 

П.с. Изказването от хора които са имали такъв мотор или от ЕЖК🙄

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам моята да покараш, ако искаш :) 

Единствения по-сериозен проблем е както са споменали колегите: PCV, термостат и водна помпа. Имат и проблем с нагара, но той се чисти относително лесно(като се свали чарджъра да се сменят другите неща) . 
Още един проблем е secondary air injection system. Това е система, която вкарва свеж въздух когато е студена колата през 2 дупки отпред на мотора. Аз тия дни ще пусна запитване до Ауди колко ще ми излезне чистенето на тия канали, че ми свети чека, а е дразнещо постоянно да го чистя. 

Ако имаш нужда от бърза диагностика и си в София, мога да дойда и да я сканирам за 5 минути с OBD Eleven.  

Има ли обява ? 

 

Едит: Моя разход за 2500км е твърдо 13.  преди това със зимните гуми, 18ки джанти и полу-умряла кутия го бях свалил на 11.5 

Едит2: Сега се сетих за Панорамния таван, има склонност да трака, трябва да се затегнат едни болтове и да се намажат уплътненията. Моя сега като го карах по паветата отворен и тракаше доста, не знам при колегите с а6-ци как е ? 

 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря. Това е полезно да го знам. Няма обява. От познат е.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има сервизна история, знае се какво е сменяно и не е захабена. Скачай :) На колко хиляди км е колата ? 

 

Сменяно ли е маслото в кутията, не че е драма ама все пак е добре, ако е сменяно :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, P_PETKOV said:

П.с. Изказването от хора които са имали такъв мотор или от ЕЖК🙄

Кода на моя мотор е ССВ , каквото и да значи :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не откривам бутон NAV никъде по колата. Това означава ли, че няма възможност да се инсталира навигация? Има само едно бутонче i nav на волана.

Редактирано от Georgi 44
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...