Jump to content

Audi A6 Lim. 3.0 TFSI


Recommended Posts

Здравейте, някой да има наблюдения над този мотор? 

https://www.dasweltauto.bg/gruppe/bgautohit/BGAUTOHIT/20004/vehicle/2001200319?ngxNavigationUrl=%2Fs%3Fpage%3D2

Харесал съм това, но ми изглежда ниската цената и малко май ми е съмнителен този мотор.

 

Благодарен съм за всякакви мения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е съмнителното ? Освен, че ядва повече бензин, а при тия цени е шит :( 

 

 

Странно, че е на такива километри, може да е била блъсната. Трябва да се провери каква й е историята.

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е доста разпространен S4 , S5 , A6 , A7 , A8 , Q5 , Q7 , достатъчно адекватен мотор и лесен за засилване . Има си дребни особенности и "болки" - подръжката му не е скъпа / според мен / няма как кола от 30-70к лв да има подръжка на кола за 5к лв :) Аз съм с такъв от 4г и съм доволен . Колата изглежда добре на снимки , както каза колегата проверка на историята , караш и решаваш . Има доста такива теми наотворени за 3.0 TFSI разрови форума и прецени по мненията на колегите . Аз съм ЗА този мотор :) успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора на колата от обявата е 3.0TFSI Gen.2 е евро 6 с два реда дюзи, ризи на бутала чарджъра е с електромагнит за ролката много по различен мотор спрямо Gen.1 3.0TFSI. 

 

Имат драми с електромагнитния модул за ролката, за друго специфично като драми не съм срещал по чуждестранните форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой си е поиграл да я направи да изглежда като S6. Вероятно е овъртяна от всички страни. Задните габарити не светят както трябва.

Това е съмнителното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, говорих с човека, каза, че е американка. Удряна е отпред, но дори фарът не бил спукан, само бронята, която изцяло е сменена и боядисана. Това сподели като история, но ми е странно, че е на толкова малко километри. А иначе като разход за София реалистично ли е да очаквам около 15 или е доста нагоре? В момента съм с Д3 4.2 тди и долу горе това дава в града

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще й проверя историята със сигурност, мен основно ме притесняваше поддръжката на мотора и разходът, който мога да очаквам в града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@forkoz Харчи по 10/1000 масло... като запалиш колата следд това пада на 7/1000. 

 

Иначе сериозно ако мотора е обслужван декватно драми с харч на масло няма! Ауди в САЩ и Канада до колкото съм ровил нямат long life схемата 😉

 

П.с. Я посочи тия теми относно завишения разход на масло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, P_PETKOV написа:

@forkoz Харчи по 10/1000 масло... като запалиш колата следд това пада на 7/1000. 

 

Иначе сериозно ако мотора е обслужван декватно драми с харч на масло няма! Ауди в САЩ и Канада до колкото съм ровил нямат long life схемата 😉

 

П.с. Я посочи тия теми относно завишения разход на масло. 

Много благодаря за точния отговор, типичен за български форум - питаш нещо и веднага ти обясняват колко си тъп. 
По темата с разхода на масло тук.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз я четох тази тема преди да взема колата. Още не съм сменял PCV, но харча ми е от порядъка на литър на 10к км :) Зависи и с какво масло се кара ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Според мен е абсолютно в норма литър на 10к км, косата ми настръхва обаче, когато някой каже, че има разход л/1000 км.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, forkoz написа:

По темата с разхода на масло тук.

 

 

Прочете ли цялата тема щото реално след смяната на PCV клапана и сензор за нивото на маслото нещата са се оправили? 

 

Отделно това е една тема за да си правиш генерални заключения. 

 

Тоя мотор почва да харчи масло ако е каране по Лонглайф... защо това е така нямам желание да пиша има достатъчно информация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

И я продават в дилърство на Ауди, където твърдят, че е на 30к км...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...