Jump to content

Audi B8.5 Скърцане - Питане за компетентен майстор/сервиз


hrmariann

Recommended Posts

Привет,

Пиша тази тема с цел да получа съвет, или някой да ме насочи към даден човек/сервиз. Проблемът е следния: Собственик съм на А4 B8.5 от доста време и напоследък се забелязва неприятно скърцане в купето. Според моя слух скърцането е в зоната на пасажерската врата, или зоната на механизма за колана. Скърцането се появява по време на движение по неравен път и то когато няма никой на пасажерската седалка (т.е. съм сам в колата). При наличие на пътник до мен това скърцане изчезва. Пробвах вече да напръскам гумените уплътнения на вратата, но не видях някакъв ефект (може и спрея да не е бил правилен или да не съм пръскал достатъчно). Въпросният спрей е на wurth за гумени уплътнения. Отскоро имам чувството, че понякога това скърцане се появява и на шофьорската страна, но тя не е такъв фактор към момента. Четох из чуждите форуми, че потенциален вариант за скърцането е в областа на колана - така нареченото 'B-pillar'. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, защото смятма, че проблемът не е обвързан точно с модела, то моля да сподели някакво мнение. Ако някой познава специалист във Варна и района, който знае как се лекуват тези неща - нека каже. Естествено всяка информация, помощ и т.н. ще се заплати от моя страна, цената не е от значение! Вече пробвах да се допитам в оторизирания сервиз на Ауди във Варна, но може би не им се занимаваше с мен и излязоха със становището, че колата е идеална и нищо й няма. Търся изрично някой, който знае какво прави, защото най-лесното е да свалям на случаен принцип различни пластмаси, но това няма да доведе до нищо хубаво и само ще се начупят. 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си че скърцането е вътре а не от вън ? Аз имам скърцане само в студените месеци когато мина по-бързо през легнал полицай / само тогава /  , смених всичко по окачването и пак същата работа :( Преди 15г имах голф 4 същата работа беше така и не можаха да разберат от какво е и аз се отказах да го търся и така го продадох след като му дойде времето да си има нов собственик . Аз нямам проблем да ме повозиш да видя и аз дали ще чуя нещо  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Да, сигурен съм, че е от вътрешната страна. Ту ми бие на пластмаса, ту ми бие на метал. Има дни в които не се чува, има пък други в които от най-малката неравност скърца вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От облегалката на пасажера е при мен, когато се появи скърцането я натисни с ръка да видиш изчезва ли или и промени малко наклона.

 

Преди 6 часа, vle4ugoto написа:

А сигурен ли си че скърцането е вътре а не от вън ? Аз имам скърцане само в студените месеци когато мина по-бързо през легнал полицай / само тогава /  , смених всичко по окачването и пак същата работа :( Преди 15г имах голф 4 същата работа беше така и не можаха да разберат от какво е и аз се отказах да го търся и така го продадох след като му дойде времето да си има нов собственик . Аз нямам проблем да ме повозиш да видя и аз дали ще чуя нещо  :)

Аз като смених амортисьорите изчезна въпросното скърцане при легнал полицай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Сега погледнах последното изречение на @vle4ugoto -> Не е проблем да те повозя, лошото е, че го прави когато никой не се вози от пасажерската страна, или може би когато самата кола е по-лека в общи линии.

@Andy3 -> Не е от облегалката, но за всеки случай пробвах да я натисна с ръка в движение, но нямаше промяна. Може и под самата седалка да е нещо, но най-много клоня за колонката на колана или самата врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се появи това леко скърцане,откакто колата беше за боя на броня и калник(даже имаше лек удар от една жена която паркира в мен,но само огънат калник леко и разбита броня,като цяло дребна работа).Аз също пръсках гумените уплътненея със силиконов спрей, но няма подобрение.В движение като карам по кофти път отварям вратата(шофьорската при мен) и скърцането изчезва.Но защо продължава след като напръсках уплътненията и аз се чудя.

Редактирано от plamen_jelezniq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamen_jelezniq Пробвал ли си да напръскаш бравата (или както се казва) на самата врата, където се затваря? Замислял съм се и да разпитам хора, които се занимават с музика, защото би трябвало да са запознати с шумоизлоацията и да знаят какво може да се направи покрай тия скърцания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...