Jump to content

Чек двигател B7 TFSI


martin76

Recommended Posts

Колеги, моля за мнение, Колата е Ауди Б7 TFSI 2007г. с код на двигателя BWE или нещо подобно. Светна ми чека с избражение двигателчето в жълта светлина, малко след регистрацията на колата, без промяна във вървежа или консумацията на гориво. При обслужването на колата,(нов внос швейцарка) преди 2 месеца, ги накарах да ми пуснат и една диагностика за този чек, та излезе "ламбда сонда", по спомен тази по-достъпната от към турбото. Така поне ми каза майстора. Каза че е зачистил грешката, но най-вероятно пак ще светне, така и стана, след няма и седмица. Промяна в работата и вървежа няма. Преди седмица, странно, чека изгасна сам! Бях на гумар да си ложа летните, че позакъснях.Паля-гледам няма чек...😉зачуди ме, но си викам явно е някой лош контакт. Но днес...гредам-пак светна!!!Няма никаква промяна в мощност, вървеж. За сега не мисля да я пипам че и без това я изкарвам 2 пъти в седица, но моля за мнение, дали да се готвя за сериозни суми?!!При работа на тихи обороти се усеща така характерния мирис на катализатора...знаете как мирише.😉😊

Редактирано от martin76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пак свети от нея аз бих сменил и двете с нови, не са чак толкова скъпи. Скоро дадох 600 лв за двата маслени тампона на същия мотор [emoji23]

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

искаш да кажеш 2те лабди?!!А тези "маслени тампони" къде седят и какво общо имат със сондите?!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадох ги за пример просто, нищо общо нямат, бяха изтекли и си взех два оригинални, както ще направя и със сондите ако дадът проблем.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за да не си чешем езиците, закача я на диагностика, ако излезе пак въпросната ламда сонда, купуваш нова и газ :)

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Има ли индикация на таблото за катализатор?! Ако е в него проблема, дали ще даде индикация? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти спомена че е записала първата сонда, тя е преди катализатора, втората сонда следи дали работи добре катализатора и ако не работи добре ще запише грешка. Демек ако от предната и задната сонди дават едни и същи или близки стойности, значи катализатора е довиждане, а ти спомена че от зад мирише на катализатор, значи той си върши работата.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами да поне майстора каза че е тази дето се вижда зад турбото точно....ще пиша като го отстраня...може и след месец, не бързам, а и утре може да изгасне отново!😉

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

диагностиката показа едната от сондите? Не би ли тр да има отражение в тягата, в работата в различни режими с този нагар?!!!За сега си карам така, колата върви на пушка, предишното беше 150 к.с, тези 200 коня  тр леко да галя педала на градско, че минавам 60те, а гледам да карам бавно...😄

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...