Jump to content

Неработещ тунер на RNS-E PU


jordanik

Recommended Posts

Здравейте,колеги!

Днес навигацията на колата ме изненада със следния странен проблем.До вчера си работеше коректно,но днес сутринта при пускане на радиото се появиха само три радиостанции на FM обхват.Всички останали радиостанции се виждаха на дисплея,но не можеха да бъдат избрани/светеха в сиво/. Въпросните три радиостанции си бачкат нормално,а и всички останали функции на Навито работят.Единственият проблем е ,че в режим Radio друго нищо не може да се хване на всички обхвати.

Възможно ли е през VagCom да проверя дали Навито си "вижда' антенния усилвател и антените?

И ако има проблем с антенния усилвател,въэможно ли е да  хваща само три FM станции,пък другите да не може?

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е от антенния усилвател или самата антена. По-силните станции се хващат, а другите не. Огледай им куплунзите за студени спойки. Би трябвало ако влезеш в контролера на мултимедията да има грешка за антената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

И да продължа с темата.Тунерът на навигацията явно работи, а и антенния усилвател е наред защото,когато пусна ръчно сканиране на ефира,всички радиостанции си се хващат идеално,но на началния екран всички станции са в бяло/освен 2 или 3,които то си реши/ и не могат да бъдат избирани.Грешки записани няма.Пробвах да оставя Навито  без ток, но и това не помогна.Всички останали функции бачкат.Та сега и на въпроса-възможно ли е да се е "омазало" нещо софтуерно? С последния ъпдейт съм.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здрасти, Марто! Ъпдейтът ми го прави колегата bsdnikolov и тогава беше последния вариант.А,иначе навигацията беше със някакъв "пипан" софтуер преди това,защото имаше полски език,но пък нямаше английски.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

Значи е била с преработен фирмуеър от поляците заради техния език.

Ако не те затруднявам направи една снимка да видиме с кой точно ъпдейт си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Пламка.

Доколкото ми е известно,последния софт за ъпдейт,наличен е (290) версия.

Аз съм с него и за сега всичко работи нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://rnse.pcbbc.co.uk/index.php  Аз свалих тази от тука и след инсталация изписа SW 0290 - HW05 след което после се занимавах с пакети и екстри и нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са къстъм фърмуери. И аз на мойто RNS-E от там му качих 730, но той е къстъм и не е официален признат от Ауди рилийс.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,разбирам но ... Аз моята навигация я взех 2018 с оригинален диск и беше с ъпдейт 0220,което ще рече че през 2020 с последните карти не е имало ъпдейт.

 

И една малка рекламка на старт скрийн + албум арт

12.jpg

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз продължавам с моя проблем.Свалих антенния усилвател,отворих го и прегледах платката.Няма никакви видими проблеми по нея/аз съм с авант и там проблема с разпадащото се покритие на усилвателя го няма/.Захранването му от RNS-E също е наред.Моят усилвател е с буква "Р",т.е. с вграден в него дивърсити модул/заводското радио беше Concert/.По препоръка на руснаците намерих усилвател с букви AF,който няма дивърсити модул ,защото при RNS-E модулът би трябвало да е вграден в навигацията и......НИЩО.Ситуацията е точно както си беше и с моя усилвател.Като пусна ръчно търсене на станции ,навигацията намира де що има на FM обхвата и всичко се хваща идеално,до момента,в който примерно се завра в подземния паркинг.Там, по обясними причини станциите изчезват,което е нормално,но когато изляза от там радиото не иска да намери отново станциите.Остава да работи станцията,която съм слушал последно и докато не пусна отново търсенето си остава на само тази станция.

Възможно ли е да съм прецакал нещо по вградения дивърсити модул в нея,като съм я свързал с антенен усилвател,който също има дивърсити модул?Но пък тя работи така повече от година и нямаше проблеми.

Помагайте,колеги, с някаква идея че вече не знам какво да правя!

Навигацията,иначе,свири добре,чете карти от диска ,чете големи  SSD карти и външно е ,като нова/все пак е от последните модификации PU-LED/.

Хич не ми се ще да я сменям с китайче.

 

 

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Менютата ги изръчках всичките,но не намерих нищо,което да може да се промени и да се нормализират нещата.Пък за кодировките нищо не мога да кажа,защото моя стар кабел отказа да се свързва с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.
Незнам кога ще мога да дойда по София за по дълго време и да пробваме.
Остави един номер на ЛС и ако идвам ще звънна ако не си се справил с проблема и ще видиме кодировките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...