Jump to content

Избор на автомобил


Recommended Posts

Здравейте ,имам една трудна задача и тя е избор на първи автомобил тъй като нямам опит с коли техните модели и така на татък намерих вашия форум и ще бъда доста благодарен ако намеря помощна на някой, та да започна предстои ми избор на първи автомобил до 30 000 Хил.лв изискванията които имам е да бъде 4x4 задължително седан автоматик
И се спрях на 3 модела  
Ауди а6 2011-2013 3.0 tdi 245 конски сили.
Ауди а5 спорт бек 2.0 tfsi или 3.0 тди 
Ще съм много благодарен на всеки един взел отношение по темата 
Въпросите ми са колко струва обслужването им проблеми и негативни страни и точки както и плюсове.
Благодаря ви :smile

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С V6 дизелов автомобил на тези години около 200 000км. те чакат само големи разходи в сервиза. Икономията от ниския разход не може никога да ги компенсира. 

Гледай да вземеш автомобил с доказано извършен поне един голям ремонт - смяна на вериги, дюзи, ремонт на АСК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, МММ1 написа:

С V6 дизелов автомобил на тези години около 200 000км. те чакат само големи разходи в сервиза. Икономията от ниския разход не може никога да ги компенсира. 

Гледай да вземеш автомобил с доказано извършен поне един голям ремонт - смяна на вериги, дюзи, ремонт на АСК.

Мдаааа , редко ше видиш мотор на 200к с проблеми , стига тези 200 да не са по 2 . Друг е въпроса че се купува V6 да оди до магазина и му се правят 10к на година , което е пагубно за големия мотор .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм визирал теб , просто споделям кво се прави масово.

За мен V6 под 25к на година е нерентабилно. Ако може да се избягва граЦкото каране още по добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, moto_fan said:

За мен V6 под 25к на година е нерентабилно. Ако може да се избягва граЦкото каране още по добре. 

Е аз за 4г. на моята съм врътнал по малко от 30-35к км . Всеки е различен , колата я ползвам да ходя за риба и на почивка :) през другото време търкалям и на жената колата/ да закарам децата на училище и т.н. че колата е на паркинг и понякога ме мързи да вървя до там /  :)  Трафика в Гоцето едва ли може да се сравни със София , Пловдив или Варна :) Всичко е въпрос на математика от инвеститора . Идва ерата е електричките и аз лично се чудя дали да не си вкарам 1 нова отвъд океана , че в момента има голям данъчен кредит и си е далавера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Имал съм А5 2012-та 3.0 дизел, 245 коня с S-Tronic първа генерация, и с ръка на сърцено мога да кажа, че по-несполучлива кола не съм карал никога. По-добре си вземи Range Rover ако искаш проблемен автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 15.06.2022 г. at 17:01, moto_fan написа:

Аз не съм визирал теб , просто споделям кво се прави масово.

За мен V6 под 25к на година е нерентабилно. Ако може да се избягва граЦкото каране още по добре. 

Това как го изчисли ? :)
Проста математика за коли които са  минали 10 години и няма да плащаш и обезценка на база интерес: Взимаш разхода на гориво : да кажем 10л/100 км смесено. 10л*3лева = 30 лева . Сега още толкова ти е амортизацията данъци, застраховки и т.н. 300лв.  Та 0.60 стотинки / километър 
или 600 лв/месечно на 12000 км годишен пробег.
Моят съвет е да вземеш автомобил със сервизна книжка и сервизна история. Бягай от екземпляри без такава че ако някой само е карал 50 000 км без да прави нищо , като я купиш ти познай кой ще плати амортизацията от 15 000 лева ? :)
И разучи кога се правят по-генералните ремонти на тези двигатели. Че ако е около този пробег е вероятно да ги правиш ти.

Редактирано от vvulev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...