Jump to content

Първи газов инжекцион, въпроси и мнения


Recommended Posts

Здравейте колеги! от доста време не съм пускал тема във форума ,но дойде момент във който имам нужда пак от вас🙂Става вапрос за газов инжекцион коо се слканех да поставя

От доста време и ето кризата с горивата помогна това да стане факт вече🙃сложих някаква уж италианска за 1000к отделто доплатих за бутилка в резервната гума и зареждачка до бензиновата около 100к още и ми стъпи 1100лв.Всичко мина и отидох да я взема от газаджията и лампичката на нивомера светеше в резерва майстора каза че е заределил за 10лв за настройки само .Тръгнах и на първата колонка заредих до горе т.е на 80 % капацитет спирала да се зарежда побра точно  34л.Занулих километража и почнах да засичам колко ще мина в км.Около 200км градско в пловдив светна вече червена лампичка ,която се води резерва,карах още 60км и мисля че има още малко газ,защото майстора каза че когато е в резерва лампата почва да мига ида пищи преди да свърши газта.Колата е А3 8L АGN 1.8

125к. Ще дам снимка частите  на газовото ако мога. Според вас колко ще измине или би трябвало да измине .благодаря предварително 

20220618_093334.jpg

Редактирано от www543
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито за придобивката. Аз преди 7 години поставих газов инжекцион на старгаз и съм доволен. Моя двигател е AUA 1,4. Като разход 10 на 100 в града. На дълго пада до 6...8. Бензин зареждам 2...3 пъти в годината който е необходим за първоначално палене и загряване на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.06.2022 г. at 16:53, www543 написа:

Според вас колко ще измине или би трябвало да измине .благодаря предварително.

 

Зареждаш до горе.

Караш докато свърши, смятащ колко ти е разхода. След няколко такива цикъла пълно-празно, ще си хванеш някакъв усреднен разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е със същия двигател бутилката е 40л пълни се там някъде 35-36л минавам към 280 км с леко каране ,ако почна да я натискам си харчи яко газ и минавам 200-230 км . 

Така че 260 км си е абсолютно нормално .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако някой знае наистина РАЗБИРАЩ газаджия в софия бих я закарал за профилактика . 99% нищо не разбират и казват  например , а то е нормално да тресе на газ , то е нормално да перекъсва и т.н 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.06.2022 г. at 19:48, Teletabis написа:

Моята е със същия двигател бутилката е 40л пълни се там някъде 35-36л минавам към 280 км с леко каране ,ако почна да я натискам си харчи яко газ и минавам 200-230 км . 

Така че 260 км си е абсолютно нормално .

Ами ,точно толкова минах и аз вторият път ,като съм ползвал и климатик тук там 270км.Тогава да смятам ли че нещо не е  много наред,както казва колегата долу!?🤨

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@www543  Аз от както го имам моето винаги е било така . И за това го смятам за нормално . Но вече е за газаджия защото вчера както карах и умря на газ , педала до ламарината реакция никаква .... Все едно нещо се запуши и няма мощност но НЕ изгасна просно не реагира . Минах веднага на бензин никакъв проблем . Пак пробвах на газ същия к*р .

Редактирано от Teletabis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Намерих много добър газаджия в София намира се на отбивката за горна баня . 

Влади Газ .

За 15 мин ми оправи газовата и колата лети на газ ,няма грам разлика във вървежа газ бензин .

Дори ми каза че ламбда сондата ми е заминала и затова разхода ми е такъв .

Така че колега по горе може да има същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...