Jump to content

Грешка на диагностиката


Nomakbg

Recommended Posts

Здравейте,

 

Онзи ден ми светнаха "реотанките" като не светеха постоянно а примигваха на таблото и колата за кратко влезе в нещо като limp mode.

След изгасване и стартиране вече нямаше проблеми и така до днес.

Закачихме я в сервиза и излезе тази грешка.

Някаква идея?

viber_image_2022-06-20_09-52-22-739 (2).jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamen 73 другите грешки са стари грешки които седят. Имаше проблем с nox sensor bank 2 ,  и със ДПФ-а. От тях светваше чека, но от месец не са се появявали.Сега колата влиза в limb mode след ускорение, но мисля че го прави на предавки над 5-та и обороти около 2-3к. Два пъти ми го прави и това успях да уловя, закачихме я на диагностиката и тази която съм показал беше единствената нова регистрирана. От както го постнах не се е включвала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща може да са, около турбините. Може да е нещо малко като пукнат маркуч, до проблем в турбина. Трябва да го види някой, който ги разбира тези неща, има диагностики и процедури, за съжалние не мога да ти препоръчам никой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия казус, при стигане 2000+ оборота на последна предавка колата влизаше в авариен режим и записваше тази грешка. Налягането се губи и проблема е или някъде в турбо пътищата или във всмукателния колектор, както беше при мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, малко развитие и нужда от помощ.

 

колата я бяхме разглобили,турбини бяха сваляни и тествани, управлението беше сваляно и тествано, беше проверяван вакума и дали няма скъсани маркучета и турбо пътищата,генерацията и дпф-и бяха сваляни и проверявани,проверявани бяха вихрови клапи и ЕГР.

 

Никъде не беше намерен проблема, единственото което излизаше по-различно е висок бакпрешър и идеята е да смениме температурните датчици тъй като единия отчита висока температура.

 

Някой има ли идеи или предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Момчета,

 

След махането на ДПФ, при палене и на по-студено от колата за 1-2 минути излиза синкав пушек.

 

Някакви идеи от какво може да е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...