Jump to content

Canbus и мултимедия


Recommended Posts

Имам едно питане относно canbus модул и свързването му към мултимедия (китайска), освен с двата кабела имало и вариант да се свърже canbus модула към OBD буксата и на медията да показва (отворени врати, количество гориво и т. н) за в момента е свързана само с двата кабела през евро буксата и само мулти волана работи. Ако някой е запознат повече да сподели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от мултимедията какво и е вградено като функционалност за твоя модел.. При мен китайчето декодира само копчетата на волана и вкл светлини.. Аз си взех обикновен OBD2 блутут скенер за 5 лева от алиекспрес и дръпнах кракнато Torque на мултимедията, вързах ги и показва общо взето всичко, което се поддържа от обд протокола (бууст, гориво, температури, маф и тн)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-добре е ако се комбинира с OBDeleven. Тогава имаш достъп до всички модули и можеш да показваш на екрана всичко което се вижда през каналите на VAG-COM.

 

20201007_184822.thumb.jpg.99d7db2c7a014ddc775834a0084f0cb7.jpg

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Извинявам се за спам-а в темата ти, но би ли ми казал дали мултимедията ти показва на таблото (MFD-то) текуща песен / радио през canbus с въпросните два кабела? (също така би ли ми казал точно кои са)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/28/2022 at 10:37 PM, CVT said:

Още по-добре е ако се комбинира с OBDeleven. Тогава имаш достъп до всички модули и можеш да показваш на екрана всичко което се вижда през каналите на VAG-COM.

 

20201007_184822.thumb.jpg.99d7db2c7a014ddc775834a0084f0cb7.jpg

 

Само, че OBD Eleven ти напомня като си оставил адаптера в OBD буксата, а си е разправия да го вадиш и слагаш всеки път. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ilieff При мен показва, и не само радио/музика, но и инфо за навигацията/нотификации и тн. Много зависи от мултимедията, защото дори и да е свързана с canbus-а, ако го няма заложено в софтуера да праща към DIS-а, нищо няма да показва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ilieff Не нищо не съм правил, така си дойде мултимедията. Трябва да имаш канбус декодер към нея, но ако нямаш не го търси отделно, защото както казах трябва и софтуера да е правен да работи с него..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Б7-цата CAN шините са три: Powertrain, Комфорт и Инфотейнмънт. По старите мултимедии като моята хардуерно поддържаха само Комфорт CAN-a и затова работиха само бутоните и врътките на волана, но не можеха да показват нищо на DIS-a. По-късно пуснаха "Dual CAN", при които можеха да се връзват и към Инфотейнмънт CAN-a. Първите версии с двоен CAN софтуерно поддържаха само имената на песните да излизат на DIS-a, а по-следващите вече прибавиха и навигацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 28.06.2022 г. at 22:37, CVT написа:

Още по-добре е ако се комбинира с OBDeleven. Тогава имаш достъп до всички модули и можеш да показваш на екрана всичко което се вижда през каналите на VAG-COM.

 

20201007_184822.thumb.jpg.99d7db2c7a014ddc775834a0084f0cb7.jpg

 

Може ли модела на Мултимедията, че се впечатлих от качествата, които предлага!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката е Erisin, новите им модели можеш да намериш тук - просто гледай тези които са за А4 Б7: https://en.erisin.de/collections/audi-374

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...