Jump to content

Проблем с автомата


odessey@abv.bg

Recommended Posts

Здравейте

Имам Aidu A6 C5 2.5tdi 180hp quatro 2003год facelift combi

Та имам следния проблем

Преди няколко седмици при един от дъждовете се наводни компютъра на скоростите,всъщност цялата дясна част на колата беше във вода,от запушени тръби отпред,водата нахлу през парното,беше под малък ъгъл,затова само едната страна беше наводнена.След като подсушихме и занесохме на майстор оттам ми казаха че е за нов компютър,който намерихме същия,само не сме сигурни от каква кола е свалена,прочетоха грешки съответно от снимките по долу,казаха ми че си е отишла 4-та предавка и е за смяна,по интересното беше че след подсушаването наистина имаше проблем с 4та,не искаше плавно да превключва,а преди това нямаше никакви проблеми с колата.

Та въпросите ми са няколко:

1.Има ли значение от каква кола е свален компа.Дали трябва да се обучи или нещо да се прави по него преди да се сложи.

2.Да знаете за добър майстор за автоматици,който ще погледне всичко,преди да почне да бърка по кутията,защото вече няколко минах,но всеки ме праща да проверя различни неща (кабели,букса,масло),преди да започнат да я пипат,в тази връзка от Пловдив съм.

3.Дали някой се е сблъсквал с такъв проблем или може да ми даде адекватни насоки от къде може да идва проблема.

Ще съм много благодарен

20220615_131131.jpg

Screenshot_20220617-195519_OLXbg.jpg

IMG-1c8350d94ae743ad3878f91e398f0a9e-V.jpg

IMG-b467d4bab2fc151b7fb84b2f9d435787-V.jpg

Редактирано от odessey@abv.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Инсталацията е проверена от компютъра до кутията-всичко работи,но пак го има проблема,маслото не е проверено,но при тест(леко смесено каране)при наблюдение през комп,градусите на маслото бяха на 70,скоростите,до 3та,влизаха нормално и мазничко

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо виж нивото на маслото и тогава , на мен ми се случи колата вървеше добре престоя 6 месеца и като я подкарах не заключваше турбината  и проверих  нивото беше с 3 литра по малко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И маслото е проверено НО

Оказа се черно и миришещо на изгоряло феродо,така ми казаха,видях го маслото ,не го подуших

Нещата отиват на отваряне на кутия😔

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...