Jump to content

A6 Allroad C7 4G 3.0 204 vs 245 vs 313 разход градско разлики?


Recommended Posts

Здравейте, избирам A6 Allroad 2012-2014 год

Двигателите преди фейслифта са

3.0 TDI 204 кс

3.0 TDI 245 кс

3.0 BTDI 313 кс

Опитвам се да разбера ще има ли съществена разлика в разхода на гориво между трите?

Търсих по наши, чужди форуми и сайтове като fuelly и spritmonitor, но не можах да се ориентирам, твърде различни стойности и рядко пишат за кой точно двигател става дума.

 

 

Редактирано от teran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в разхода няма да има. 313 идва с 8 степенния ЗФ автомат. Което до колкоот съм запознат е най-правилния избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за сайта, това виждам в него:

3.0 TDI 204 кс - 6-7 извънградско / 8-10 градско

3.0 TDI 245 кс - 6-7 извънградско / 9-10 градско

3.0 BTDI 313 кс - 6-7 извънградско / 10-12 градско

 

В стари постове относно 245 и 313 двигателите съм виждал да се коментира за нормален разхода от 8-9 извънградско и 14-16 градско.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит-245к.с.-5,5-6,5/извън,7,5-8,5/градско,битди-с половин литър повече извън и литър повече градско.Това при един и същи шофьор и един и същи маршрут.Имай в предвид,че ЗФ-а е по-малко ефективната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе... и един мармот :) подобен градски разход в София е невъзможен и за 2.0ТДИ, камо ли за V6 ... и 6.5 / 100 по магистралата абсурд, трябва да кротиш със 110 в дясната лента и климатика да не е пуснат.

 

Като започнете да ги разказвате тия вицове за разхода на дизелите, направо падам от смях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той митко понеже кара само долна митрополия- плеен и затва . Иначе 204 коня с лек ремап е на 7.5 среден разжод за близо 100к.

Фейсовия навес с 272 коня сток е към 8 , ма тежи 1900 кила тоо гюм , та ми се вижда нормално. 

Градското е доста малко случая , не повече от 30%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, не бих се замислил за 245. Вървят, набира, всичко й е наред, но идва с проблемна кутия. Разликата в разхода е нищожна, а във вървежа - огрооооомна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси , не знам що битува мнението, че дсг била калпава кутия 🤨

Никой не е виновен че в България се продават милионници ...

Забравих да споделя че съм се заглеждал у граЦкия разход на 4г в плеен и обикновено е около 13-4

 

Дори и Е91 ми давашее толкова с 3.0 дизей

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва Митака дето го е дал наистина е малко. Толкова е разхода на е92/2012 фейс и то с тежък кастъм ремап. У наше село 313/320/326 битди дава 13-14кила без светофари. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам на колонката ли да вярвам или на форумните спецЯлисти.Маршрутът ми е Долна Митрополия-Плевен(математическа гимназия Сторгозия)+2 склада за авточасти в промишлена зона Север,почти винаги в час пик,разход по борд 6,5-7,5/100 ВИНАГИ,разстоянието е 15 километра в едната посока и е 50/50 градско и извън.На колонка наливам половин литър над показанията по борд,винаги догоре и винаги на една и съща колонка.Колата е с кутия,дпф,егр и дюзи на 110 000км вече.На ден в ученическо време въртя по около 100км.Карам яко,винаги слагам добавки.Факт,доказуем на който иска.Последно миналата седмица до Созопол и обратно 6,6/100 на отиване и 6,4/100 на връщане-магистрално 170-240км/ч,извън-110-150км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, МИТАКА1654 said:

Аз не знам на колонката ли да вярвам или на форумните спецЯлисти.Маршрутът ми е Долна Митрополия-Плевен(математическа гимназия Сторгозия)+2 склада за авточасти в промишлена зона Север,почти винаги в час пик,разход по борд 6,5-7,5/100 ВИНАГИ,разстоянието е 15 километра в едната посока и е 50/50 градско и извън.На колонка наливам половин литър над показанията по борд,винаги догоре и винаги на една и съща колонка.Колата е с кутия,дпф,егр и дюзи на 110 000км вече.На ден в ученическо време въртя по около 100км.Карам яко,винаги слагам добавки.Факт,доказуем на който иска.Последно миналата седмица до Созопол и обратно 6,6/100 на отиване и 6,4/100 на връщане-магистрално 170-240км/ч,извън-110-150км/ч.

На теб никой не вярва защото пишеш нереални неща, новата версия на Гменчу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как 6.5? Тва е химера. 
До 160 с настъпвания за изпреварвания както си трябва София - Варна без много трафик 8.2 по комп прави 313. Днес за пореден път ми даде същия разход по същия маршрут. 
 

В града не я гледам колко гори - това е странно. Колата е тежка голяма и с тяга 6 цилиндрова. Но гори по- малко от туарега в града :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28 minutes ago, Милослав said:

До 160 София - Варна без много трафик 8.2 по комп прави 313. 

това вече си изглежда напълно реален разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Милослав said:

Как 6.5? Тва е химера. 
До 160 с настъпвания за изпреварвания както си трябва София - Варна без много трафик 8.2 по комп прави 313. Днес за пореден път ми даде същия разход по същия маршрут. 
 

В града не я гледам колко гори - това е странно. Колата е тежка голяма и с тяга 6 цилиндрова. Но гори по- малко от туарега в града :)

 

Карай я при колегата в сервиза да я прегледа и да ти сипе добавки. Той кара 170-240 и му дава 6.5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност може да гори и по-малко, но я газя като трябва да се изпреварва и като се закачаме с някой по магистралата. Особено като стъпиш след Шумен, винаги има забавни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хухахаха 3.0 ще прави 8 градско, камо ли 6.5 с 160-240 . За справка бившето 2.0 тди с троник градско софия 8-10, извънградско 160-220 9, кротко 120-140 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@moto_fan - да и аз го намирам за нормален. Все пак е кола с куатро, тежи, 6так, 19ки пълна с 4 човека и от багажника се подиграват с ел кората хахахаха.

Така че - напълно ОК. Дори да падне, няма да е много и ще е ако е по празна и с по-възпитано изпреварване :)

 

Не бих я заменил за по-малкото коне. Кефът, който имам за 4лв повече на 100 км е несравним със икономията им.

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би турбо мотора е приятен , факт . Винаги е по добре за вземеш такъв пред нормалните варианти , ноооо не е задължително.  За България 200 коня са напълно достатъчни за придвижване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Значи, рових си по снимките и случайно попаднах на миналогодишно клипче с разход 6.2 :)

Може, ама караш магистрала на темпомат със 112км/ч :) 

Просто се сетих и ми стана смешно, та реших да споделя за възможностите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...