Jump to content

Ауди Ку5 - навигация на български


Recommended Posts

Здравейте колеги ! Отскоро имам Q5, 3.0 TFSI 2013 г. Въпросът ми е : може ли вградената в MMI GPS - навигация да говори на български и как ? Само гласът ми трябва - жена ми се дразни ...

MMI-Audi.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря за отговора, колега . 

Ами в сервиз на Ауди , дали могат да сменят изцяло езика (сега имам само немски, английски и испански) с български ... и колко ще струва ?😧

Всъщност, как точно работи този carplay ? На оригиналния екран ли ще излиза всичко или ...

Редактирано от spiridon1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да работи на български. По простата причина, че колата е Американска/канадска ;) 

 

Към оригиналната навигация се закача един MMI box с carplay/ android auto, който ползва оригиналния екран. Аз това ще го правя другия месец :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре...купих си кабел, включих го в жабката и свързах телефона с USB-кабел. Излиза : Not supported. Това означава ли, че никакво външно устройство няма да работи ? Ммм не се сетих да включа една флашка, да видя какво ще стане.

 

11.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си вържи телефона през блутут-а. Така ще можеш и песни да си слушаш през него. Предполагам, че е 3G+  

 

Малко офтопик въпрос, колата няма ли Keyless start ? Гледам, че ключа седи в патронника. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но китайския  тъч екран дали е по-добър от фабричния ? Аз имам наблюдения над един китаец, зимата става на черти целия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пъти е по-добър от фабричния - аз съм с подобна мултимедия с тъч екран вече почти 7 години. Специално за типа който се монтира в Q5 има много изписано в тази тема и колегите които имат такава също доста я хвалят:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам на алиекспреските шитни, дават доста проблеми, миналата година дадох в магазин от тука 1400 лв за уж читава, къде ли не се пробваха да я монтират, включително сервиза на търговеца, пак имаше проблеми и го върнах. Последни реших да не експериментирам и поръчах S4 от RSNAV, вчера ми е пристигнала, другата седмица като се прибера от морето ще я монтирам, там е истината за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1400 лева - естествено! От български търговец какво очакваш, освен двойна цена и дефектна мултимедия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RSNAV не беше никак без проблеми преди години, дано вече да е изчистил нещата, но е същото нагло копеленце като нашите търговци другаяр Ким, ако не и по-зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ти пък, няма как да е като фабрично, сигурно ще излизат от време на време дребни проблеми, но като няма по-добро. Като искаш да няма проблеми, слагаш си MMI, ако фабрично нямаш, пускаш си carplay или android auto и точка. Аз лично не искам да си ползвам телефона в колата и искам да имам по-голям дисплей, и затова правя последни отчаяни опити да подкарам отделен андроид. Ако пак не се получи, минавам на споменатата горе схема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топ андоид навигацията за ауди вече е инсталирана и при мен - всичко е перфе, най-якото е музиката - има байпас към централния говорител и като цяло звука е мега чист, просто от тубата клиповете свирят супер яко, тоз път са се постарали наистина много - RSNAV S4.

IMG_2810 copy.jpg

IMG_2801 copy 2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 810 долара с доставката ми дойде, без камерата. Другите китайски са по 400-500 долара, там като сложиш и доставка, пак се приближава, мито май няма, че някои ги шипват от Европа. По-важното тука е колко надеждна е системата - за сега с тая поне нямам драми, всичко работи добре, много е бърза, но да видим колко време ще изкара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те и по 60-70 лв да са какво значение има, като не са използваеми? Да махнеш едно радио и да сложиш друго като на Б7, не е като да вкараш друг дивайс да ти бърника в кан-а и да ти омазва пейзажа, просто не стават! Имам доста познати, които слагаха най-различни китайци, няма един доволен. Но както и да е, всеки сам си преценява. За мен цената не е от значение, само качеството, затова се надявам последния ми опит да е сполучлив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават. Колегите които сложиха такива са доста доволни - виж линка към темата който съм дал по-горе. Само че трябва да се вземе правилния модел точно за твоя модел Ауди, а не български търговец да ти пробутва това което в момента има на склад.

 

Иначе ако мислиш че има някаква хардуерна разлика между това което ти си сложил и тези от Алито сериозно се лъжеш. И твоето е китайско, само че с леко пипнат софтуер от един кореец който живее в Канада.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че ни осветли! Вече не мога да спя от яд, че съм се набутал. Недейте да заблуждавате хората с това кой какво чул, ти сериозно ли си мислиш, че се поръчват медии някакви си, а не точно за твоя модел, оборудване и т.н 😄

 

Понеже твоята е с 1гб рам, дай да убеждаваме всички, че това е супер. Няма такова нещо, избирайте си медиите по параметри и по реални мнения на ползватели, а не по това кой какво чул. А това да ме убеждаваш, че рснав е същия като тези алиекспрес айде няма нужда :) Убеждавай останалите, та да те споменават после

Редактирано от mhi406vt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не си се набутал за нещо което по визия не се различава от таблет с 15-левова поставка за арматурно табло. 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо на такива ви позволяват да драскате не знам - последно от мен за колегите с B8 i B8.5 - дори навигацията да ви отговаря точно на вашата конфигурация - със/без MMI, година и т.н. много от евтините китайски се намесват по грешен начин в CAN коминикацията или просто не са изтествани добре интеграцията им с фабричната система, дават най-различни проблеми - накъсва звука, забива като сменят отигиналния и андроид интерфейса, не показват различни допълнителни информации като настроени градуси, сила на вентилатора, не се появяват индикаторите на парктроника, и много други. Затова най-добре ако можете си вземете навигация от тука (от наш търговец) , където при проблем може лесно и веднага да го върнете без да загубите пари, ИЛИ поръчайте нещо по мнение на хора, които вече да го слагали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече започна да си съчиняваш, само и само да си докажеш тезата. Има няколко теми във този форум от хора които имат такива мултимедии директно закупени от Алито и отзвуците са преобладаващо позитивни, докато тези от български търговци варират от смесени до негативни и ти си между тях.

 

Идеята не е да го купиш, че после да го връщаш и да го плюеш по форумите, а да го сложиш и да си работи! И какво мислиш става с тази мултимедия след като някой я върне? Продавача в коша ли я хвърля, или я продава на тебе? 😆

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...