Jump to content

Audi S3 8P покупка


Recommended Posts

Само като видя "ПЕРФЕКТЕН" в описанието и резко спирам да гледам... ама айде разгледах я та снимки май изглежда ок. Ама тая дори няма цветна навигация/радио което е последното нещо което трябва да гледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, така или иначе мисля да слагам андроид или друга медия, така че озвучението не ме интересува. Такива заглавия са покъртителни, но изглежда че вършат работа щом ги ползват..

 

Има и клип, където може да се чуе двигател и да се види как изглежда отвътре. Цената добра ли е? На мен ми се вижда завишена за кола нов внос, но все пак съм нямал досег с този модел. Какво да гледам при оглед на автомобила? Случайно някой форумен колега да продава такава, но да не е пуснал обява? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ми прави впечатление че другите които се продават 3-4 коли са на сходни км 224-228к км :) За тия км трябва да се сменян съединител , колата и на мен ми изглежда запазена , ама нашите са магьосници на тема козметично прикриване :) Разхода няма да ти хареса , незнам дали ще се съгласят да я закараш да я прегледаш в оторизиран сервиз , вероятността ръждата да я напитила отдолу е доста голяма , отиди в Ауди със ВИН номера да ти го проверят преди да караш колата в който и да е сервиз , и на база на обслужванията си прави сметка за пробега на автомобила . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали си погледнал и другите теми за S3 8P/8PA,та има доста писано за модела.Конкретната кола е преди фейслифта и е с код на мотора BHZ.Относно колите от Швейцария и ръждата,много зависи от кой кантон е автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/22/2022 at 3:27 PM, vle4ugoto said:

Това което ми прави впечатление че другите които се продават 3-4 коли са на сходни км 224-228к км :) За тия км трябва да се сменян съединител , колата и на мен ми изглежда запазена , ама нашите са магьосници на тема козметично прикриване :) Разхода няма да ти хареса , незнам дали ще се съгласят да я закараш да я прегледаш в оторизиран сервиз , вероятността ръждата да я напитила отдолу е доста голяма , отиди в Ауди със ВИН номера да ти го проверят преди да караш колата в който и да е сервиз , и на база на обслужванията си прави сметка за пробега на автомобила . 

Благодаря за съвета, колега. Колко струва проверката в Ауди и дали ще ми предоставят информация за автомобила, след като не съм собственик?

 

1 hour ago, tonko2.0T said:

Незнам дали си погледнал и другите теми за S3 8P/8PA,та има доста писано за модела.Конкретната кола е преди фейслифта и е с код на мотора BHZ.Относно колите от Швейцария и ръждата,много зависи от кой кантон е автомобила.

Ползвах търсачката, но ми излизат само няколко теми за относно S3 8P.. Доколкото знам двигателите са 2 - BHZ и CDL. Разликите не били големи, CDL бил по-добрия, до колкото разбирам от нета. Какви реално са разликите при двата мотора? Кой е по-надежден и здрав? Насочил съм се към BHZ, защото е преди-фейса, а там цените са по-поносими. Някак си не ми се дават 25-27к за 12 годишна кола..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата двигателя са от една моторна серия-ЕА113.В момента цените на тези S3-ки,както и на доста други автомобили са нагоре.Щом си се насочил към конкретната кола,задължително хора които са в час да я погледнат.Най-вече-веригата  и обтегача на разпределителните валове,бобини,помпа за високо налягане,и маслената помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, S3 8P написа:

Благодаря за съвета, колега. Колко струва проверката в Ауди и дали ще ми предоставят информация за автомобила, след като не съм собственик?

Аз карах кола в Порше София Запад март месец за проверка преди закупуване. Струваше ми 180лв проверката, а за информацията отидохме със собственика тогава и заедно ни обясниха кое-какво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

История се вади за далеч по малко пари, но боли те кео пише в историята която най вероятно е приключила отдавна. За това се избира адекватен сервиз гледат колата и казват какво що има за смяна, и като цяло общото състояние на купчината ламарина и те така.

 

П.с. Уви ако мотора е тръгнал (голям принос дава смяната на масло през 30хил км) е почти невъзможно да се хване само с диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е Швейцарска ще има доста по дълга история в оторизирания сервиз  , колата на жена ми е 2011 и имаше сервизна история до 2019 . Не е за пренебрегване дори и само проверка по ВИН , бяхме гледали и кола пак швейцарска 5г. мазда CX3 в София на 150к км а в историята 220к км затова според мен проверката за мен си е задължителна за историята на автомобила и после в "доверен сервиз" ама и там понякога толкова и гледат - след закупуването и качествения оглед се оказа 1 разпадащ се носач който незнам как не го били видели :( и бонус за мен -150лв , пращал съм им много клиенти и сега съм спрял да ходя при тях освен за бързо кафе .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...