Jump to content

Q5 проблем скоростна кутия


goddy

Recommended Posts

Здравейте,Имам Q5 3.0 tdi 2013. 

От 2 3 седмици имам проблем със задната скорост. Понякога, не винаги като се движа назад ми изписва грешка gearbox malfunction и се появя грешка за Tpms. Като загася колата и я запаля наново няма проблем, грешката изчезва и я няма записана в компютъра като направя проверка с vagcom. Като изключим това нямам никакви проблеми при движение напред. Някой срещал ли се е с такъв проблем? И може ли да ми препоръчате сервиз където да отида? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

 

Други проблеми имаш ли с движението на задна скорост? Можеш ли да потеглиш под наклон назад? Ако не може да тръгне на баир нагоре на задна, значи е заминал съединителят за четните предавки. Но все пак мисля че правилният човек към който може да се обърнеш е Мишо. Може да му намерих телефонният номер от постове във форума. Трябва да се направи правилна диагностика, а не да се стреля в тъмното, защото разходите за ремонт са наистина големи, а и не винаги ефективни. Затова трябва правилният човек да направи диагностика и да се отстрани проблема.

 

При мен се наложи пълен ремонт на скоростите със смяна на съединител, ремонт на мехатроник, смяна кабели, датчик и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да имам и проблеми с движението на задна скорост. Под наклон не тръгва или е много бавно и спира и изписва грешката.

На теб колко ти излезна целия ремонт горе долу. И при Мишо ли го прави

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целият ремонт ми стъпка 5к (с маслата и филтъра). Обаче аз съм 2.0 ТДИ и е възможно да има разлика.

 

То само съединителят беше 2600 лв. Лошото е че Ауди вдигнаха цените и май съединителят е над 3000-3200 лв вече.

 

При теб е възможно да е само съединител и да не се налага целият ремонт който аз правих.

 

Да при Мишо я правих. Направи я за ден и половина, обаче ми се наложи да чакам няколко месеца докато дойде моят ред. Е през това време си я карах колата. При мен проблема беше че понякога като спирам не включваше 1-ва и оставаше на 2-ра и имах 2-но ритане на изключване от задна скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5K ремонт?? Аз бих я карал така. Ако даваш по 5К за ремонти на 12 годишна кола ти гарантирам че няма да видиш нова кола в този живот.
 
Нямах много избор. Някой се е бил учил да ремонтира съединителят преди да закупя колата. То съединителят в консуматив все пак.. изнася се и трябва да се смени.

Stronica не е от най-надеждните скоростни кутии и след като са се учили да го ремонтират върху него.

2 години по рано цените бяха около 3500 лв ... Ама доста поскъпват частите. Ако е от по-новите строници.. те са далеч по безпроблемни ама и съединителят е много по-скъп.. ама това е друга тема...
Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Така е.
А ще влоши ли нещата ако я карам така?
И до какъв проблем ще доведе това?
Ами ще останеш без задна някога.. нищо чудно и четните да спрат да включват някой ден. Но не може да се каже кога ще се случи. Зависи и как караш и дали караш колата по кал и сняг. Тогава гарантирано че много бързо ще доизносиш съединителят.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, goddy написа:

Така е.
А ще влоши ли нещата ако я карам така?

И до какъв проблем ще доведе това?

 

Ами дай грешката както излиза във VAG-COM да видим какво е! Без нея имаме само излишни спекулации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT ЕЕ при мен гърмеше с грешка P2704, ама това не даваше никаква яснота.

На колегата сигурно му излиза нещо подобно, това е като не може да зацепят съединителите като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P2704 e OBD2 код. Трябва да се види какъв е VAG кода на грешката която идва от самата кутия за по-точна диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,  имам проблем с задната предавка ,не тръгва под наклон и изписва грешка. Колата е 2013г. 2 литра  дизел и на 140 х.км. Официален сервиз в Бургас отпада, какви са други варианти? Благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има голям шанс да е съединител. Щом не тръгва назад на наклон.. но най-добре да се види каква е грешката и трябва да се направи диагностика от специалист.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...