Jump to content

Audi A3 8l 1.8 125hp дразнещ звук


Shahinyan

Recommended Posts

 

Здравейте колеги ,

 

От 2 дена ми излиза този дразнещ звук, който не мога да определя от какво е . Идва откъм мястото на дросела , но дали може да е от него? Получава се при подаване на газ , на място и в движение , скоростите нямат значение на неутрална е същото. Дали е дросела или е друго нещо? Също си мисля че може да е от вакуум маркуча който е към сервото , бях свалил колектора и от маркуча изпадна една пластмасова спирала и я прибрах обратно вътре, да не би да е от нея ?Някой дали се е сблъсквал с това или има идея от какво може да е ? (Видеото е на тъмно за съжаление, но поне да чуете звука)

 

 

Поздрави,

Гриша

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

 

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че локализирах проблема и той сякаш е в спиралата, за която говорех по-рано. Когато откачих вакуум маркуча от колектора , този звук спря .. така че си мисля че е от това.
Въпросът остава- защо е сложена тази спирала? Дали да я махна просто или да купя нов маркуч( но новия маркуч ще има ли спирала в комплекта)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Вътре в маркуча е и не мога да го извадя , явно се е набило и си мисля че скърцането е звука, когато се върти в маркуча пластмасата около оста си , ако липсва лубрикация примерно .. изглежда точно като фусили , оранжево на цвят . 1 към 1dd150d113f97858d0f02036a06ea4482.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт :D поне да беше италянска кола ... :D
По темата повече ми е интересно да разбера ролята на тази спирала , дали влияе по някакъв начин на вакума , че то да го изкарам и изхвърля е лесна работа или да сменя маркуча с нов , ама дали в него ще има такава спирала..


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ъпдейт по темата - смених маркуча и звукът си остана , така че не е от тези спирали както си мислех... ще продължавам да ровя откъде идва. Иначе разрязах стария маркуч да ви ги покажа, не можах да намеря в нета информация защо ги поставят вътре , предполагам да не се смачка маркуча от вакума ли не знам... но са си баш макарони :Д 6248cae9b71350a8ec7a6570fd5ad174.jpg510fb11af2d543e5b634747b9cd5dfe4.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...