Jump to content

свързване на централно към аларма 4F


IMI

Recommended Posts

как да свържа централното към алармата 

от къде да намеря кабелите и да свържа към алармата

също така къде да хвана кабела от бутона за отворена врата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси във шоф врата централното,за отворени врати хвани директно от плафона в шоф крака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се справя 

Колеги някой връзвал ли централно към аларма на ауди а6 4ф

Ако може да обясни подробно

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип за тези коли се слага аларма с CAN шина по която се управлява всичко (централно и т.н.) и взима сигнал за капаци/врати по нея. По-добре се ориентирай към такъв тип аларма. Не е невъзможно слагане на обикновена аларма, но е свързана с много рязане и прозвъняване, а и трябва да се внимава да не изгори някой електронен модул по време на свързването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих съвсем сам на туарег, където е малко по-сложно, най-вече защото през ключалката не се отключват другите врати. И слагах допълнителен модул за отключване.

Всичко закачих - мигачи, плафон, даже датчика на щофьорската врата, заключване, даже и клаксона. Прекъснах стартера през алармата.

Но го правих 5 дни, никога не съм слагал аларми, но се занимавам е електро и компютри.

 

По-късно попаднах на модули, които се закачат някъде на кана и на аналогови изходи ти изкарват разни неща. Дали не можеше и да подаваш кан команди през тях с аналогов сигнал, не помня вече.

 

Сигнала за отключване и заключване ги подаваш на кабелите на шофьорската ключалка, все едно някой върти ключа. така се прави по принцип. При мен обаче отключването не стана.

 

За мен от кан алармите няма никакъв смисъл, защото лесно се преодоляват както и защитата на колата.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- проблем ми създава отключването и заключването (централното заключване) 

бравата не се вижда и ще трябва да я свалям нацяло и да я огледам ще може ли да се направи нещо 

- не съм търсил за отваряне на багажника но мисля да го хвана директно от капака (ако не мога да го хвана на шофьорската врата)

- плафона - датчика за отворена врата го намерих 

и всичко друго съм свързал 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да сваляш брава.

кабелът от нея, който ти трябва влиза в компютъра във вратата. Обаче трябва да извадиш схеми от елса кой е. При мен е един и за отключване и заключване, но в единия случай прави късо в другия прави съпротивление, май беше 200ома.

Подава сигнал на компютъра, че се върти ключа, но компютърът не отключва, това е заради сейфлока на туарег. При теб го няма това и ще можеш да отключваш.

Там влиза и кабела за отворена врата.

 

Аз си мислех да управлявам директно бравата на шофьорската, за да ми отваря алармата, но се отказах да разбирам кой кабел за какво е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да намерих кабела но и при мен ще е само един защото като подам минус само заключва а не можах да намеря друг на отключване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...