Jump to content

Audi A3 8l 1.6 работи на 3 цилиндъра


Rosskata8

Recommended Posts

Здравейте!

От 2 години съм с ауди А3 1.6 AKL мотора, но от скоро имам голям проблем. 
Понякога колата заработва на 3 цилиндъра и продължава да работи така с дни, оправя се от самосебе си, но смених свещите и кабелите от които смятах, че идва проблема, но пак същото. Колата пуши и бял дим като е на 3 цилиндъра и въобще не може да се форсира. Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно ще съм благодарен на съвети 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пуши бяло и намалява нивото на антифриза може да е проблем с гарнитурата на главата на въпросния цилиндър или пукнатина в самата глава. Ако е много малка може да "закисва" от време на време и затова и проблема да е от време на време. Хубаво е да се провери в сервиз с лакмус за изгорели газове в охладителната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI Благодаря за отговора, видяло се е че без да влиза в сервиза няма да се мине, майстора ми каза, че има една две идеи от какво може да е, ще видим какво ще излезе 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай и да не би да е бобина на свещ, което е най евтиния вариант. На мен ми направи този номер колата преди година, но нямаше кой да гледа какъв пушек излиза отзад. Първоначално го правеше когато си иска и накрая тръгна като трактор на 3 свещи. Обикновено си заминава най зле охлажданата, ако е напречен двигателя 1 цилиндър, ако е надлъжен 4-ти най отзад. Но има и изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...