Jump to content

Как да сваля тавана на А6 Ц4 седан?


nedelcho_iliev

Recommended Posts

Здравейте,

Реших, че ще свалям тавана за претапициране. Каква е последователността, която трябва да се следва?
Така на пръв поглед мисля, че трябва да се свалят и колонките. Кое откъде се дърпа, за да се случат нещата без да се строши нещо?

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махат се колонките, дръжките, сенници и плафони. Може да се махнат и предните седалки за удобство. Остава се колата цял ден на най-големия пек да се размекне лепилото и с нещо дълго и плоско почваш да бъркаш между кората и ламарината. Шанса да се счупи кората е 50:50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колонките (предните и задните) само с дърпане ли излизат? Има ли значение от кой край ще ги подхвана. Средните имаха май някакви болтчета и се почваше от към праговете.

 

Тавана - само лепилото ли го държи или има някакви щипки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните колонки са на щипки , тавана ако има шибидах също около шибидаха всичко е на щипки , съветвам те ако колата е седан махни 1 от предните седалки на 4 болта се държи да ти е удобно при свалянето . Предните колонки мисля че имат по 1 винтче там където е капачето със символа за еърбег , средните колонки трябва да откачиш коланите от долу и така излизат . При мен извадиха тавана през задна лява врата . Успех с начинанието :)  Ако по късно мога ще ти направя снимки на купето от вътре да се ориентираш :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За средните колонки се почва от праговете. Под праговете има винтове за долната част на средната колонка и под средната част има винтове, които държат горната част. Трбва да разкачиш и уплътнеията на вратите в горната част.
Предна колонка е само на щипки, задната не знам щото аз съм с комби.

Както каза колегата, ако си с шибедах има една метална рамка около него дето защипва кората за механизъма на шибедаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...