Jump to content

Audi A4 B5 1.9 TDi ABS модул


s7animir

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с ABS-а от няколко месеца. Днес я закачих на ВАГ-КОМ и ми излезе грешка 65535 - Internal Control Module Memory Error. 

Какво значи тази грешка, търсих на доста места, но навсякъде противоречиви мнения гледам. Или модула е капут, или трябва да се програмира наново. 

Някой имал ли е такъв проблем, да търся ли друг абс модул ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно трябва да се смени или ремонтира ABS модула - има доста теми по въпроса тук във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна новина. Ако намеря същия модул, със същия номер, ще мога ли да се размина само със смяната, без кодиране ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, кодирането зависи от това какво имаш инсталирано на колата, но информацията я има на лепенката при резервната гума. Там по кодовете може да се ориентираш за типа спирачки и т.н. и да ги вкараш при кодировката на новия модул. Ако имаш стари логове на VAG-COM на ABS модула може да видиш дали я няма записана кодировката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами намерих няколко модула със същите номера, като моя. Но се чудя дали и те няма да са дефектни.

Мисля да взема един, да го сложа и да изтрия грешката. Та се надявам след това да няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех друг модул със същите номера. Закачих само буксата и АБС лампата изгасна. Тия дни ще сменя само електронния блок и приключвам с тази мъка, че карането без абс не е оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен, смених само ел. блока и грешката изчезна, удивителната червена лампа, където мигаше преди, вече не мига. Но пък АБС лампата продължава да свети, оказа се заден десен датчик. Ще трябва сега и него да сменям 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...