Jump to content

Греят задните спирачки Audi Q5


svetlio79

Recommended Posts

Здравейте,от исвзвестно време се боря с проблем "греене ма задните колела".Смених лагери,дискове и накладки,водачи и рем.комплект на спир.апарати.нова спир.течност и пак грее😡.Калибровах ги с Лънча,отваряне,затваряне,тест и тнт.И все така,не си намирам място от нерви.Колелото на крика се върти с малкия пръст нищо че е 4х4,но в движение грее.Ако някой е чувал за решение на тази драма да спомене моля.Четох теми с подобен приблем,но колегите са си спестили решението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем обикновени задни досковеНо и с старите беше същото

16616783117373682316261874461389.jpg

Just now, svetlio79 написа:

Съвсем обикновени задни досковеНо и с старите беше същото

16616783117373682316261874461389.jpg

Сега откачих и буксите за ръчната за проба,пак шуми отзад сякаш са свършили накладките и палчето им стърже в диска.А са на 1000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

За да не отварям нова тема, при мен се оказа, че задните апарати май задържат и в следствие на това едната накладка е свършила и е направила диска на нищо. Я дайте мнения за задни дискове и накладки ?  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Зависи какво очакваш, ако сакаш да спираш адекватно ОЕМ, ако искаш да спираш много tarox. Има и други опции като EBC и mtec (ако ги помня добре), обаче за тях има разнопосочни мнения по чуждестранните форуми.

 

Всичко ширпотреба го забравяш, освен ако нямаш желание за експерименти кои дискове с кои накладки са ок... или поне това е моето мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложени са вече отзад Textar дискове и Накладки. Раздвижиха ми водачите, от тях е бил проблема. Сменена е и спирачната течност с такава с по-високата точка на кипене :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За сега единствения проблем, който виждам е, че цапат супер много. :) 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да не отварям нова тема, я дайте предложение какъв цвят да пребоядисам апаратите. В момента съм с 3 червени и един без цвят :D 

Не мисля да ги оставям червени, на сива кола кое ще седи най-добре ? Нещо златисто може би ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.02.2023 г. at 10:22, Drone написа:

 

направи си ги сиви както са оригинални да не се зациганява колата!Има един цинков грунд или цинков спрей,нещо като студено подцинковане.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те оригинални са си червени на моята кола, аз съм с 4 бутални брембо отпред, но изобщо не отиват да са така. Еле на тия джанти изобщо не пасва цвета. 

 

IMG_20220409_181933.jpg.07662d296014502bcc4fd60c75a9c560.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...