Jump to content

3.0 TDI 245 - S tronic oпасен симптом?


9858

Recommended Posts

Здравейте, вчера и при мен се случи някакво нещастие с  s-tronica.

Искам да ви опиша симптомите и случката въобще ако можете да споделите дали се е случвало на някой от вас нещо подобно или въобще какво би могло да окаже.

След нормално каране около 100 км(140-160) км/ч ,  следва нормално постепенно намаляване на скоростта до окончателно спиране всичко е ок. Спирам седя малко на Д и включвам задна - в момента който вкарвам лоста на R усетих че ми бута палеца и почуствах някаква странно напрежение в превключването което до сега не ми се беше случвало. Тръгнах плавно и леко назад защото налагаше такава маневра все пак беше паркинг. Тогава започнах да чувам някакъв странен металически шум като ромолене и като някакво глухо пристъргване от скоростната кутия. Направих около 10 метра на задна,  спрях постепенно до стоп (както винаги права за да се пази кутията) и вкарах на D и леко отново тръгнах с бавна и равномерна скорост, симптомите продължиха и на D1 - Д2, след което се стреснах и спрях оставих на D да поработи на място около 15 мин. на D. Всичко беше нормално на D нямаше никакви шумове, след което изгасих двигателя. След около 30 мин отново запалих всичко беше нормално на място на D. Трябваше обаче задължително да се прибера до София и реших да карам на връщане. Тръгвам леко и на 1 ва и 2 ра се чува същото - металически пристъргващ (стържещ) шум като ромолене или нещо като метално престъргване в кутията. Давам леко газ влиза 3 та - нормално, 4 та нормално 5 та и 6 и 7 - няма нищо автомобила си върви идеално! Няма ритания при смяна предавки никакви притрисания редат се тихо и мазно.  Давам газ навръщане 140-150-170 няма все едно нищо всичко е нормално няма шумове. Така до Сф , спирам на първия светофар седя на място давам N, всичко нормално, светва зелено давам D потеглям и отново чувам същите по горе описани симптоми. Появяват се от 1 ва до 3 та скорост и обратното когато намалява колата като стигне да връща 3та - 2 ра - 1ва. Колата ще отиде при правилния човек с главно М, но все пак колеги понеже сън не ме ловии немога да си намеря място сигурно повече от вас знаят как се чувствам, моля ви споделете сблъсквали ли сте се с нещо подобно? Имате ли някаква идея какво би могло да бъде според вас?

3.0 - TDI - 245 - CDUC 

Редактирано от 9858
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, според мен трябва да се прегледа скоростната кутия, защото явно има проблем с предавките от първа до трета. Щом чуваш метално стържене, значи има триене метал в метал. Или е попаднала/отчупила някаква метална частичка, която при контакт с зъбчатите колела или други подвижни части се чува металическо стържене.

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, moto_fan said:

Тоо маховик са а поразлетел,  гаранцЕа.  Ако нема грешки в кутията и скоростите се сменят ок е само той.  

 

WhatsApp Image 2022-08-28 at 9.58.33 AM.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колега до колко мога да карам колата? Само до майстора ли ? Няма тресене и вибрации и на P работи нормално, няма шумове 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://audibg.com/forum/uploads/monthly_2022_05/657363162_123.mp4.9d9694d429373a06502960aa5629f065.mp4

 

Шума мисля че е същият , но не се чува на място, а само като тръгне 1 ва 2 ра и като намалява 2 ра 1 ва и в по-голяма интензивност.

Редактирано от 9858
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, 9858 написа:

 

 

Колега до колко мога да карам колата? Само до майстора ли ? Няма тресене и вибрации и на P работи нормално, няма шумове 

Нема как да ти кажа колко можеш да я караш , предполагам докато не се разпадне маховика съвсем и не пробие корпуса на кутията с некоя част от него. Шума от клипа е твърде слаб,  ако твоя е същият аз бих карал , но тези решения са индивидуални.  Не забравяй, че винаги има вариант да е нещо друго , щот аз хвърлям боб по описание , а как е в действителност ще се разбере като свалите кутията 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря колега наистина много мерси за отделеното време съвети и внимание, по горе качих клип 1 мин как работи двигателя запалих преди малко

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще държа темата актуална и ще ви информирам как се развиват нещата.

Днес мисля да направя едно кръгче да видя как е положението.

Редактирано от 9858
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Интересно ми е както стана с тази тема.Аз мога да опиша същия проблем 1ва 2ра 3та чува се като престъргване,хруптене незнам как да го обясня.Вече 10 15хик км е така но мисля че лека по лека се усилва И май ще да е маховик.Кутията работо перфектно и минава адаптацията без грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...