Jump to content

Грешка - Adaptive lights system malfunction


Angelov1

Recommended Posts

Преди няколко дни внезапно ми светна грешка по таблото - Adaptive lights system malfunction; както и Main Beam assist inactive.

Колата е с биксенон и завиващи фарове - всичко това работи, саморегулират се на височина, завиват си, пускат се сами като е тъмно - не работи само асистента за дългите светлини към момента. Прочетох колата с VCDS и излизат следните 2 грешки:

01771 - Control Module for Headlight Range (J431)

013 - Check DTC Memory

 

0061 - Function Restriction due to Implausible Message(s)

U1112 00 (137)

MIL ON - Confirmed

 

Някакви идеи/насоки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че имаш тоя модул ? 

Аз си правих експерименти преди 1-2 месеца, че фаровете са ми леко ниско. Оказа се, че изобщо нямам модул J431. 

 

 Тук съм си отговарял сам на въпроса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

В крайна сметка няколко сервиза я гледаха и не се установи със сигурност от къде идва проблема, най-вероятно е от камерата на предното стъкло, която спомага за асистента за дълги светлини. Реших, че няма да я сменям на сляпо срещу няколко стотин лв и софтуерно изключихме асистента за дълги, който и без това не използвах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е да дадеш няколко стотин лева за нещо което не използваш. Много правилно е постъпил колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е да дадеш няколко стотин лева за нещо което не използваш. Много правилно е постъпил колегата.
[emoji106]

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не съм чул от тук нататък някой да мрънка за спрян ДПФ, адблу, егр или махнат катализатор….. 

😂😂
Щом не се ползва няма място в колата. Край…

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: лоша аналогия с катализатора. Второ: може да мрънка следващия собственик, но мисли за него точно толкова, колкото той някога е мислил за тебе! Колата си я купил да я караш и да ѝ се кефиш, а не да му слугуваш като я разкарваш от сервиз на сервиз за нещо което не ти е нужно. :stupid:

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, zhelyazA6 написа:

Да не съм чул от тук нататък някой да мрънка за спрян ДПФ, адблу, егр или махнат катализатор….. 

😂😂
Щом не се ползва няма място в колата. Край…

да,някои хора не си ползват и мигача на пътя ,пос ъщата логика да го ампутират 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая не виждам нищо жизнено важно в тази функция, и аналогията с катализатора е просто смешна. Нито влияе на удоволствието от шофирането липсата и, нито пък вреди на някой, че съм си спестил 700лв . Даже напротив - докато съм я ползвал се е случвало понякога да не изключи дългите навреме - заслепява насрещните коли. По същата логика защо си изключвате Start-Stop-a?

Редактирано от Angelov1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят старт-стоп не е изключен, ползвам го постоянно. Щото 100 октана е скъп и моята е ламя.... Даже си спирам климатика, че да може да седи угасена 2 минути по светофарите.... 😂😂 Ма аз съм си cheap bastard...

Както и да е... Беше лека закачка, ама вие много сериозно я взехте.

Освен това, при теб проблема е слаба диагностика и неумение да се установи причината за проблема. Викаш, спряхме hightech екстрата за по-лесно и по-евтино.

Даже, може да я демонтираш от колата и да продадеш да избиеш малко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...