Jump to content

Горивен филтър /Бензин/


head_up

Recommended Posts

Колеги, на колко километра сменяте горивния филтър на бензиновите Б4-ки? Чувам мнения от "при смяна на маслото" до "при смяна на ангренажа". Обикновенно го сменям на две-три смени на маслото, но се замислих, че или се прекалявам или го държа прекалено дълго. Какво казва правилото по темата?

 

едит: да уточня, че карам с румънския бензин, да не правя реклама на бензиностанциите. Уж дано е по-читав.

Редактирано от head_up
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На третата смяна на масло сменям и горивния филтър т.е. на 5000км.Маслото го сменям всяка година на 1200-1500км.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@veselin velchev, ясно че си ползваш колата да подпира гаража, ама другите, които все пак се придвижват? Никой ли не го сменя тоя филтър..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост от качествата на горивата, които се ползват, но средно на всяка 3-та смяна на маслото сменям и горивния филтър (30-35000км).

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък повече няма да го сменям. Карам на газ. Майсторите, които ми правят колата ми казаха, че най-много да ми заминат някои от тръбичките при смяната на толкова стара кола, отколкото да получа някакъв ефект... То така се и оказа, никаква промяна след смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е добре да се сменя на 60  хил. км. Моя го смених за първи път на 193 хил. Тук съм снимал как изглежда вътре:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...