Jump to content

Audi A3 2.0TDI проблем с DSG


Hugsy

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро имам Ауди А3 2.0тди 170к.с. с DSG автомат. Имам следния проблем.

 

Когато колата е на D тръгва много леко и теябва да я изфорсирам до около 1800 оборота  за да тръгне. А като тръгне тръгва рязко. На това свикнах и просто подавам по-равномерно газ за да не пребоксува. Обаче ми прави впечатление, че когато загрее и се покара повече от 20-30 минути, при тръгване от светофар примерно - предницата на колата се тресе или пребуксува при тръгване. На студена кола не го прави. Иначе набира равномерно и няма проблем с включването на предавките, сваля ги и ги качва без проблем. Също така когати загре и трябва повече време да се подмвати когато е на D без газ - около 2 секунди. Маслото на кутията не е сменяно. Майстора твърди, че и маховила е разбит, понеже притриса при гасене колата. На диагностика няма грешки в кутията.  Според вас има ли шанс да се оправи колата съа смяната на маслото на кутията или смяната на маховика ? Притеснява ме да не е проблема със съединителя, понеже не намирам нов афтърмаркет. А с втора ръка е малко рисково. Някой имал ли е същите симптоми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да я погледне човек, който разбира, а за София това е Мишо

Маслото и филтъра със сигурност трябва да се сменят, независимо дали кутията има и друг проблем. Маховикът ако е разбит със сигурност трябва да се смени и той, защото ще разбие и съединителя. Нов оригинален съединител с ддс и без отстъпки е около 1100лв, така че не би трябвало да те притеснява толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...