Jump to content

2.0tdi 170к.с. висок разход


marind84

Recommended Posts

Здравей те. От скоро съм собственик на Ауди а4б8 2.0tdi 170к.с 2011г. ръчни скорости предно предаване. Колата има много висок разход 13 градско , толкова и извън града. Колата я обслужих с всичките термостати ( преди обслужването стрелката седеше малко под 90градуса, вече не е така) турбото е проверено ( всичко е в норма), филтър картерни газове сменен, дюзите са в норма,дпф филтър 20гр или нещо от сорта (видимо питата беше чиста когато свалихме турбото за проверка) и пак разхода е такъв. Всичките тези неща са направени наведнъж заедно с ремъци и филтри. Най странното ,е че разхода почва да пада ако я настъпвам колата . Под настъпвам имам в предвид при скорост над 130 гори по малко в сравнение със скорост под 100.  Относно вървежа нямам идея дали добре върви. Имам и б6 131к.с. с чип от Адлер и в ниските май повече върви 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разхода реален ли е? От резервоар до резервоар колко е разхода?

Има опции да се рови с vcds и да се променят показанията. 

Имал съм такъв мотор и за  доста икономичен  го помня.

После при тия коли няма референтни стойности  като гледаш със софтуер.

Тоест трябва да се знае кое колко трябва да показва. 

На колко километра прави регенерации?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕГР-а проверен и почистен ли е? Той е възможна причина, а основната според мен са дюзите, но трябва да се провери от човек който наистина разбира - имам предвид сервизи като D&G brothers, d-bros и т.н., да ти открият и решат проблема. И градското е високо, аз с Кю5 дори 11 не съм правил, 10-10.5, за извънградското да не говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитието е следното. Реалния разход пълно пълно е  8,5 . Показанията на борд компютъра е с 1 литър гориво колко километра ще изминеш,от там идва и заблудата за високия разход. При такива показания колкото повече газ даваш толкова по малко километри изминаваш. Та сега питането е как да го направя показанията да са литри на 100 км а не както е в момента километра за литър. Правя и едно уточнение този разход е при даване на доста газ не при нормално каране 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е функция на километража,разучи си колата просто.

През мми ти показва километри или литри ,трябва да избереш.

 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...