Jump to content

Ауди а3 3.2 прекъсване при палене


Cankowt

Recommended Posts

Здравейте, колата е Ауди а3 3.2, от 2-3 дни при палене започна да прекъсва около минута и трябва да се държи газта за да не изгасне, също така след като запали при подаване на повече газ ( до около 2 хил. Оборота ) гърми от ауспуха. Колата е със сменени ламбда сонда и свещи. Къде може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен правеше такива проблеми сутрин на бензин заради неправилни настройки на газта. Твоята с газ ли е? Гледал ли си за записани грешки?

 

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е явно не е от газта, защото при мен нямаше проблеми ако карам само на бензин както ти си направил. Кофтито е, че такъв проблем може да идва от доста неща - дебитомер, инжектори, бобини, вариатори и т.н. Най-добре си е да я видят в сервиз. Ако си от София мога да помогна поне с четене на грешки и да сравним стойности между моята и твоята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София съм, но пътувам доста по командировки и не се задържам много. 

Интересното е че като поработи малко и спира да прекъсва. Има ли как на ваг ком да се проверят инжекторите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не. Няма опция като при дизелите да се видят стойности на всеки инжектор поотделно. Може примерно да се види дали има мисфайъри. Ако има и са на едни и същи цилиндри, значи може да е от бобините. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобина или свещ - може да прекъсва докато е студен мотора. Виж с VCDS дали имаш misfire на някой цилиндър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

manoleo Колега ти при кой си настрой газовото защото и аз имам същия проблем не са ми сменяли нито филтъра нито клапана след изпаритела е почистен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...