Jump to content

Recommended Posts

Колеги здравейте, 

 

Случаят е следният. Набих шестцилиндров мотор в малко купе. Оставих малкия радиатор, който може би отговаря за 1.4. Зимата нямаше проблем, но като външната температура стана 15 градуса, колата след 10-15 минути работа взе да грее и температурата минаваше 110гр. Перката успяваше донякъде да охлади, обаче аз нали съм ентуасиаст и веднага свалих мотора с мисълта, че е духнал гарнитура поне на една от главите и за мое учудване въобще нямаше и следа да е минавала вода. След това пратих главите на стенд и се оказа, че и те са здрави. Като цяло мотора е ОК, хонинга си личи още, не е толкова зле. Познавам човек който кара същия мотор в такова малко купе с малък радиатор и твърди, че дори и лятото не е имал никога проблеми със загряването. Сега, аз мотора ще го ревизирам така или иначе и го пускам обратно в коша, но проблема ще си остане. За протокола : водната помпа е ОК, термостат няма така или иначе и маслоохладителя е байпасиран, радиатора за парното е там, в смисъл, че течност циркулира там, но парно няма. Лошото е, че няма място за по-голям радиатор, мисълта ми е да използвам за такава кола само, че дизелов. Да сложа термолента на колектора и да насадя 2 перки на другия радиатор, като поне едната да се оправлява с копче от купето. На мотора ще се направи и промивка да не би да е подпушен блока някъде, което ме съмнява, но все пак.... За пръв път се занимавам с кола която не е Ауди. Мотора е 2.5 с25хе, с много подобрения. 

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...