Jump to content

Vag com кабел


Recommended Posts

Здравейте колеги интересно ми е с кабел ваг Ком ккл може ли да се ползва друг вид софтуер освен vcds  примерно за диагностика на Volvo или Toyota или ми трябва универсална диагностика, върпоса ми е тъй като букса е еднаква на кабела и буксата за диагностика дали е възможно благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал, но би трябвало да може да се използва като обикновена OBDII диагностика и на други марки през OBD-II екрана:

 

OBDII.png.23785b3e4403c3b9b8951b0b3d4fa734.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко се обърках вече с тези кабели честно казано . За да взема лицензиран софтуер в сайта на ростек сърува 100-200 долара , а в склад66 седи за 100 лв кажел + лицнзиран софтуер. Това еъзможно ли е? Или изпускам нещо

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаа, това обяснява нещата , а има ли риск от това да се ползва пиратския софт или той не е по-различен от оригиналния просто е отключен :? Защото си спомням че съм чел преди неща от сорта на пиратския софт не ти трие грешките а направо изтрива самата грешка от компа и повече не излиза :? Нз дали е вярно това де

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да уточня: със VCDS (софтуера и драйвера на Рос-Тек) работи на някои коли които не са VAG през OBDII екрана, както е потвърдено в линка към форума на Рос-Тек който дадох по-горе. Със чужд софтуер обаче не е възможно.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/13/2022 at 4:20 PM, Shahinyan said:

Ахаа, това обяснява нещата , а има ли риск от това да се ползва пиратския софт или той не е по-различен от оригиналния просто е отключен :? Защото си спомням че съм чел преди неща от сорта на пиратския софт не ти трие грешките а направо изтрива самата грешка от компа и повече не излиза :? Нз дали е вярно това де

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

трие ги до време.после пак си излизат.аз ползвам такъв именно от склад 66 и съм много доволен.1 година вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, youtube написа:

трие ги до време.после пак си излизат

...

 

Това не е от кабела или софтуера му! 😆

Идеята е да видиш каква е грешката и да отстраниш проблема, а не само да я триеш.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека пита и му казвам.Всичко си намира няма проблеми.с 22.3 съм

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те погрешно, демек че кабела не можа да ги изтрие. Иначе моя е от AliExpress и вече 12 години работи безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека пита и му казвам.Всичко си намира няма проблеми.с 22.3 съм
Въпросът ми беше дали факта че е кракнат софтуера променя работата му и начина, по който трие грешките. Ясно е че като изтриеш грешка без да си оправил проблема ще се появи пак :)

Ще ви излъжа точно каква беше историята , но ставаше въпрос за Мултиекускан софтуера и бях чел в алфа форума за "кракнати" мултиекусканове , които всъщност не са отключени ами някакво копие е. Та вместо когато ти излезе грешката за чек енджин и изтриваш записа за грешка от паметта на колата , кракнатия софт реално изтрива самата грешка примерно p16250 и тя повече няма да ти излезе дори и да е развален датчика. Звучи доста реало като сценарий даже ако вземете за пример и кракнати видео игри едно време като малки като сваляхме , пак бяха пълни с бъгове и крашове .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, Shahinyan said:

Майтап си правиш с мен колега май... :D

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

ми не.шантаво ми е да схвана идеята ти.Къде е смисъла като изтриеш грешката после да не показва развалената част така да кажа?
ето тази част от поста ти не я схващам
Та вместо когато ти излезе грешката за чек енджин и изтриваш записа за грешка от паметта на колата , кракнатия софт реално изтрива самата грешка примерно p16250 и тя повече няма да ти излезе дори и да е развален датчика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Shahinyan написа:

Въпросът ми беше дали факта че е кракнат софтуера променя работата му и начина, по който трие грешките. Ясно е че като изтриеш грешка без да си оправил проблема ще се появи пак :)

Ще ви излъжа точно каква беше историята , но ставаше въпрос за Мултиекускан софтуера и бях чел в алфа форума за "кракнати" мултиекусканове , които всъщност не са отключени ами някакво копие е. Та вместо когато ти излезе грешката за чек енджин и изтриваш записа за грешка от паметта на колата , кракнатия софт реално изтрива самата грешка примерно p16250 и тя повече няма да ти излезе дори и да е развален датчика. Звучи доста реало като сценарий даже ако вземете за пример и кракнати видео игри едно време като малки като сваляхме , пак бяха пълни с бъгове и крашове .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

 

Това няма как да стане при VAG автомобилите. Никой модул не позволява деактивиране на грешка през диагностиката, така че вече да не се появява. И това е добре, защото ако можеше, джамбазите щяха да го правят масово. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такава кола ,с изтрит error report за Егр . Но , репорт за изключен от Буксата.  Тоест махаш Буксата няма Егр. Слагаш ,егр тръгва . 

На друга и бяхме махнали вихровите клапи. По дефолт са отворени. Махаш Буксата и няма клапи,няма и грешки. Закачаш всичко тръгва .Включително и грешките без една.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Онзи ден се разрових вкъщи за кабели и намерих един ваг-ком версия 17.1 с инсталационен диск.

Инсталирах версия 17.1 на Win 10, стартирах VCDS, дадох тест на портовете, изписа ОК навсякъде, обаче където и да се опитвам да вляза ми дава Communication Error...

Къде да търся проблема? В кабела или в софтуера? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...