Jump to content

Нови предпазни колани за 8л


Shahinyan

Recommended Posts

Здравейте колеги, дали знаете откъде мога да си взема нови колани, че не се прибират вече старите , а и смених единия с уж запазен втора ръка и се оказа че е развален и сега свети еирбега... та си мисля напеаво нови да купя , стига да ги има някъде :?

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега , ще го пробвам това на левия колан , ама за десния пак ще трябва да търся , че ми изкарва грешка на еирбега

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови не търси. Не е никак вероятно да намериш, а цената ще стигне или надхвърли 50% от себестойността на колата.

Колана, който е сменен затяга ли се при рязко дръпване, каквото нормално трябва да прави? Ако да, значи пиропатрона следва да не е гърмял. Тогава грешката за беговете е най-вероятно от разместването на седалката по време на смяната на колана. Акумулатора откачи ли го като сменя колана? Каква е грешката за възглавниците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще тествам за затягането и е драсна , иначе за грешката съм пробвал с махане на батерията и триене със софтуера и пак се връща :? Грешката която направих е че не бях свалил акумулатора при смяната и си мислех че е от това, ама все се надявах после да се махне след като махна батерията или изтрия грешката

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй.. със силиконовия спрей наистина се получи много добре , прибират се вече двата добре , остава да измисля как да оправя airbag грешката... като дръпна рязко колана и той си блокира , но това не е ли от топчето вътре а не от пиропатрона :? А иначе ето я грешката: като я изтри или махна батерията се появява отновоaa9332ce3ed4441844d544c6a4428379.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложих да дръпнеш колана рязко, за да разберем дали е изправен или автомобила-донор е претърпял удар, колана е блокирал и някой си е играл да го разблокира и продаде като работещ. Щом си работи механизма, остава да е проблем в куплунга или дефект в самият пиропатрон.

Трябва да разглобиш колонката и да почистиш куплунга на колана, по възможност се пръска с контактен спрей, триеш грешката и пробваш пак. Не трябва да има никакво усукване на кабели, кабели под стрес от опъване и т.н. Ако грешката остане, купуваш друг колан. Кофти решение си взел, да изхвърлиш старият.

И внимавай, че тези патрони имат силата да късат пръсти, не е шега работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм , уикенда ще го отворя пак да видя да не съм направил грешка с вкчването нещо на куплунга

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Преди да разглобяваш пак, пробвай с буксата, която се намира под седалката, обикновено заради нея ми светваше постоянно airbag-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте , да не пускам нова тема с подобен проблем . На моето е имало удар и пасажерския колан изобщо не излиза . Може ли да се оправи или направо да търся друг колан ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...