Jump to content

Питане относно дюзите на 4ф facelift


Илко92

Recommended Posts

Здравейте колеги, поради наличието на грешка за ниско налягане в рейла, свалихме дюзите и ги пратихме на стенд. Оказа се, че са в перфектно състояние, но едната дюза е с различен номер и стойностите на стенда са по-високи като подавано гориво. Възможно ли е от нея да пада налягането? Сменени всички клапани и е проверена помпата в резервоара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако подава повече гориво, едва ли е от нея, но някой друг да каже.

 

Проверихте ли:

1. маркучите за обратна нафта на дюзите, може там да пада налягането

 

2. казваш, че са сменени клапана на самото ГНП - той също връща към обратната преди самата помпа?

Също и двата клапана на двата рейла са сменени?

 

При мен тази грешка беше от самото ГНП. Свалиха го, изпратена за почистване и стенд и вече над година няма драма, а преди това си ме измъчи, докато открием какво е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата я купих с тази дюза и възможно ли е да е от маркучите за излишната нафта? За свалянето на гнп трябва ли да се свали маската и всичко отпред?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Илко92 said:

Колата я купих с тази дюза и възможно ли е да е от маркучите за излишната нафта? За свалянето на гнп трябва ли да се свали маската и всичко отпред?

мисля , че не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен ГНП я свалиха без да пипат друго, но по някакъв по-специален начин :) След стенд и почистване на ГНП, мъките престанаха. Преди това и на място не държеше обороти. В движение ми гаснеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГНП преди фейса са известни с това, че в някакъв момент поради лошо обслужване или години започнват да отделят метални стъготини, които запушват цялата система. Нова помпа, нови рейли + датчиците за налягане, почистване на резервоара, нов филтър и дюзи

Редактирано от veslav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напротив, това се получава при фейса, където помпата е алуминиева. 
Преди фейса ГНП е чугунено и по-скоро няма такива случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен не гаснеше... в началото. Набиваше ниско налягане при кик даун.

Стенд на помпа със сваляне не е скъпо, но е здравословно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има го някъде по темите.
Смених горивен и на другия ден минах на S и заби, светна реатончето и нямаше мощност.

Изчезна, но взе да се влошава. На високи без много газ вървеше, на място глъхнеше.
Свалях цедка в резервоара, смених горивен, четох, сменихме клапана на самото ГНП. Оправи се, за малко.

Един ден и в движение ми загасна. В сервиза бяха стигнали до ГНП, стенд, чистене и всичко супер. Не знам повече. Към 400 пари всичко беше. Свалиха я без разглобяване на предница. Похвалиха ми се с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това най-долу в линка вижте, ако не сте. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16471/P0087/000135

Моята ГНП протече, закарах я в сервиза на Бош на околовръстното, смениха гарнитури, едно бутало, че било счупено и я стендоваха (360лв по спомен). От тогава оборотите на празен ход не мърдат. По принцип след 200к км е необходимо да се ревизира ГНП. А и дюзите изкарват толкова долу горе, после са далеч от заводските стойности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/5/2022 at 11:47 AM, veslav said:

ГНП преди фейса са известни с това, че в някакъв момент поради лошо обслужване или години започнват да отделят метални стъготини, които запушват цялата система. Нова помпа, нови рейли + датчиците за налягане, почистване на резервоара, нов филтър и дюзи

 

Това става като почне да се прецаква помпата в резервоара и не прави достатъчен дебит.

 

On 10/5/2022 at 12:34 PM, OvivO said:

Преди фейса ГНП е чугунено и по-скоро няма такива случаи.

 

Имах познат (мир на праха му) с подобен случай.

 

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...