Jump to content

Турбо К04 на ауди а4 б5 1.8т


fabricio19

Recommended Posts

Здравейте! Карам ауди а4 б5 1.8т 2001г. с код на двигатела AWM 170 к.с. В момента съм с турбо к03s и ми предстои смяна на турбината. Искам да сложа к04 турбо и искам да попитам к04-015 дали става без смяна на колектор и някакво преправяне ? От къде мога да си намеря такова турбо? На кои модели ги слагат и дали е по добре втора ръка оригинално или някакво например на  jrone. Какво ви е мнението за това турбо?

4C175DAF-AE25-4826-92A1-AF067C566BE5.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...

 Ще се промени ли  нещо в мощността, ако сложим примерно това к04-015 на 1.8Т ANB, това ли е оптималното турбо, при което не се изискват преправяния за модела?   Ще трябва ли да се правят други настройки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без настройка най-много  5к.с. отгоре. Съвет от мен преди да качиш турбото ... закарай да го погледнат понеже тези китайчета понякога имат нужда от баланс :)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за съвета! За сега нямам нужда от турбо, исках да разбера ако ми се наложи дали си струва ново такова или да си рециклирам моето ако подлежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.02.2023 г. at 16:23, Lefto написа:

 

Аз също карам с китаец вече 3 години и няма драма, но други колеги не могат да се похвалят със същото. Общо взето късмет работа :)

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...