Jump to content

Мнение за конкретно Audi a4 b9


Recommended Posts

Здравейте колеги, в процес на търсене на нова кола съм и съм се спрял на а4 b9. До момента не съм карал Audi и не съм много наясно с въпросния модел.
Харесал съм тази обява и имам няколко въпроса.

1. Каква е скоростната кутия? Четох различни мнения за multitronic-a, че не бил хубав и създавал проблеми. Тази такава ли е?

2. Откъм екстри постна ли е или за тези пари толкова.

3. Тази кола определено повече ми грабва окото, има много повече екстри но и цената е по-висока. Ако сравним двете коли(цена/екстри), коя според вас си заслужава повече?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата в много базова. Само едното табло има. Вижда се, че дори пасажерската седалка няма надуване. Няма и буфер до акумулатора, което означава, че е и с най-ниското ниво музика. Само колонки във вратите.

 

Втората има доста повече неща - пак табло, тризонов климатроник, дистроник, асистент за лента, драйв селект, асистент за мъртва точка, асистент за лента.

Общо взето балкан разлика.

 

И двете са с S-tronic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от 2рата обява също може да се проибави към екстрите:

"Колата е с пълна сервизна история в Audi, обслужвана само и единствено там, винаги на време и само с оригинални части."

Ако наистина е вярно, разбира се. Като цяло няма база за сравнение с "нов внос" от автокъща. Отделно 2рата е поддържана кола в движение, другата е с неясен статут и състояние. Може да е много добро такова естествено, но аз бих заложил на сигурното за такива суми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията, определено ми бяха полезни. Имам един последен въпрос. Според вас малка ли е за семейна кола(4-ри членно семейство с 2 малки деца)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер относително, зависи с колко багаж сте свикнали да ходите, щото има някои и с бус да са пак няма да им стигне мястото 😀

Та иначе казано няма да имате драми.

 

П.с. Едно време с лади и москвичи всичко живо ходеше на море.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

27 minutes ago, SYovchev said:

Благодаря ви за мненията, определено ми бяха полезни. Имам един последен въпрос. Според вас малка ли е за семейна кола(4-ри членно семейство с 2 малки деца)?

 

Не, освен ако жена ти не си носи целия гардероб и всички играчки на децата при всяка почивка ... последните 2 модела А4 (Б8 и Б9) са доста прилични като размери, преди това са теснички.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2 деца и  бях Б7, а в момента съм с В8. Колата е тясна само лятото за моретата, тогава ползвам кутия. Иначе на децата не им е тясно. Но са 2 момичета под 10г. 

Редактирано от pampo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата обява /черната за 29к/ е последно влизала в сервиз тази година на 290 хил. км. Иначе е запазена за тези километри и има пълна история, но аз бих я пропуснал. Предната броня е спукана, алуминевата лайстна до скоростния лост е поучукана, седи на леки дупки и волана е претапициран.

Редактирано от insane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. Как успя да се сдобиеш с тази информация? Виждал си колата на живо или имаш набито око?

Имаш ли някаква подобна информация за втората обява?🙂

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях я на живо и проверих рамата. Дигиталните табла не са 100% гаранция за реални километри. Дали са го сменили или хакнали по някакъв начин, нямам никаква идея. Затова задължително правете проверка.

 

За другата кола нищо незнам, но винаги бих предпочел частна обява.

Редактирано от insane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, но не съм наясно. Единствено в официален сервиз ли мога да получа такава информация с номер на рама?

Сайтовете в интернет достатъчно достоверни ли са?

Ако не е проблем за теб, би ли споделил място, където мога да проверя даден автомобил?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, insane написа:

Видях я на живо и проверих рамата. Дигиталните табла не са 100% гаранция за реални километри. Дали са го сменили или хакнали по някакъв начин, нямам никаква идея. Затова задължително правете проверка.

...

 

Точно така е. Дигиталните са сигурни единствено до момента в който един човек разбере как се хакват. След това автоматично всички стават 0% сигурни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай вин-а тук, някой може да ти го провери. В официалните представителства няма да проверят без собственика.

 

Излиза в нета, че може да се сменят километрите със SMOK UHDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, v140 написа:

Давай вин-а тук, някой може да ти го провери. В официалните представителства няма да проверят без собственика.

 

Излиза в нета, че може да се сменят километрите със SMOK UHDS.

Преди месец и нещо, преди да закупя моето ауди ходих във VW сервиз и ми предоставиха цялата история на автомобила срещу 60лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Дигиталните също ги въртят успешно вече. Скоро гледах една А4 В9 Allroad, километрите на таблото бяха класическите 17и нещо си, а последно беше влизала в Ауди на 296. Никъде в сервизната нямаше смяна на табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...