Jump to content

Ел. Багажник


Илко92

Recommended Posts

Здравейте колеги, вашата помощ е незаменима и пак трябва са се обърна към вас. Проблем ми прави вратата на багажника на а6 2010 - не се затваря винаги. Отваря се перфектно и не винаги като натисна копчето сваля. Някой път се налага леко да поклатя нагоре надолу с ръка и тогава сработва. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някога да ти е влизала вода в багажника?
При мен след смяна на 3тия стоп започна да влиза и докато го оправя финално се пълнише с водичка, та като резултат точно така при прибиране не бачкаше и в един момент си спря. Ако знаеш някой с такава кола или А7, можеш да сложиш другия бутон и да видиш дали ще заработи. Копчето се сваля за 5 секунди, леко с нож се избутва навън или тия пластмасови инструменти, за да не надраскаш нещо.

Ако се окаже бутона, можеш да го дадеш на електричар да смени вътре самото бутонче, един малък елемент е. Аз лично си взех за 50лв от Райно ново бутонче.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.10.2022 г. at 17:38, marinnik написа:

 3тия стоп започна да влиза и докато го оправя финално се пълнише с водичка

А как успя точно? При мен също след смяна влизаше много вода. Така съм го омазал със силикон, че няма на къде повече, но продължава да пуска по малко при силен дъжд. По принцип държа колата в гараж и не е голяма драма, но ако има изпитано решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, Vasil82 said:

@venko74 слагаш едно спойлерче тип "антикрило" и си готов . Изпитано на 100% вече втора година.

Можеш ли да покажеш снимка/линк как това изглежда?

14 hours ago, venko74 said:

А как успя точно? При мен също след смяна влизаше много вода. Така съм го омазал със силикон, че няма на къде повече, но продължава да пуска по малко при силен дъжд. По принцип държа колата в гараж и не е голяма драма, но ако има изпитано решение...

Аз също мъчих със силикони ама пак леко влизаше. Сега съм сложил пак вид силикон, но е предназначен за външен монтаж и го дават за каравани и кемпери да се ползва. Седи еластичен постоянно и много ленсо се маха, ако трябва. Ако искаш мога да го потърся и да изпратя снимка. Аз хубавата го натъкпах и отвън се вижда, ако човек се вгледа, но поне не влиза вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предполагам за какво става въпрос и за 4Ф оригинално не мисля, че има. След като стана теча при мен почнах да заглеждам другите коли как са направени и като цяло те имат такова спойлерче фабрично, но за нашия модел не мисля, че има. Но да видим какво ще сподели колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има оригинално от S6 моето е такова ,лепи със черния силикон

 

20210713_195244.jpg

Screenshot_20221029-104131_OLXbg.jpg

20210713_104227.jpg

20210713_195254.jpg

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.10.2022 г. at 15:29, Vasil82 написа:

 в марвела има реплики на RS крило

Благодаря за идеята! Взех си вече от там. Сега ще видим кога ще го боядиса бояджията, който ми е много близък приятел и изобщо няма да му давам зор :) После ми е интересен монтажът, че отдолу е кухо и много странно опира само по ръбовете си. Предполагам, че наистина течовете ще изчезнат, защото скрива целия трети стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@NIKO Не съм я качвал още на дино, ама поне няма да ми влиза вода от третия стоп. Важното е в бързите завои да дава притискаща сила :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...