Jump to content

Кеч кен на BKD


Ico Danielov

Recommended Posts

Здравейте колеги, обмислям слагането на кеч кен. Бихте ли ми дали идеи къде да го хвана? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това трябва сам да си прецениш. Най-добре е да си решиш къде ще ти е най-удобно. Но зависи също и какъв кеч кен искаш да си слагаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/26/2022 at 11:17 AM, Ico Danielov said:

Здравейте колеги, обмислям слагането на кеч кен. Бихте ли ми дали идеи къде да го хвана? Благодаря предварително!

Тва е много добра идея да се направи :) 1 приятел си беше сложил на Charger hellcat и беше много доволен , така и дросела ще остава по чист за по дълго време :) Ще следя с интерес темата , дано някой колега има и да даде и той отзиви :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И така малко развитие по темата.. 

Най-после се навик да се задействам по слагането му. Първо взех кеч кена, който дойде с по-малки фитинги от колкото очаквах. Мислех как да го направя, но с тези фитинги трябваше да има снадки от които исках да избягам. Моето желание беше да ползвам един маркуч с еднакъв размер за входа и изхода. Така отидох при стругар който ми направи фитинги със същата резба за големия маркуч. Мястото на което сложих кена е между казанчето за чистачките и горивния филтър. Надявам се на някой да му е от полза! Ето и снимки:

E18F6324-71EC-4060-8352-B821C9AA30B9.jpeg

6678D052-C843-4581-BF38-998E4CC45979.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Кеч кена има един голям недостатък, че освен маслените пари кондензира и вода, а водата знаем замръзва! Ако замръзне може да запуши наплно картерната вентилация! 
По отношение на дросела се изключва софтуерно ЕГР и и приключваме с чистенето на дросела! След 6-7 години градско каране с изключен ЕГР дросела е перфектен, а преди на 6 месеца чистене, турбото пренадуваше...
Преди да ме нападнете за ЕГР има едно много добро немско проучване относно емисиите, като заключние беше казано че след 5тата година когато има износване на компонентите колата с изкючен ЕГР емисиите намаляват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре остави ЕГРа, но нужно ли е цялата гняс да отива по турбото, кулера и пътищата?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...