Jump to content

Ауди А4 ,дизел,2005,лампа за маслото


lea

Recommended Posts

Проблем :Лампата за масло свети.

Има достатъчно масло,ново.Автимобилът се движи😄

След наливане на течност за хидравликата за един ден лампата за масло спира да свети.

На следващия ден светва отново.

При каране без фарове лампата за масло отново спира да свети.

Индикаторът за масло ,лампата свързана ли е с някакъв друг проблем при този модел или е единствено проблем с двигателя или...не знам вече

Ауди А4 ,B7, 2005,2 дизел,140коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за жълтата лампа (нивото на маслото), датчика най-вероятно е заминал, няма връзка с хидравлика фарове и т.н. При мен също малко преди да откаже нацяло работеше на моменти и в повечето случаи когато е от сензора, ще имаш надпис "SENSOR" до лейката с маслото, но не винаги.  Може да се изключи с вагком и да не следи изобщо за нивото или да го смениш, около 80лв е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти🙂...да,за жълтата лампа става въпрос.Да,логично е първо да изключа най - малкия проблем(така да се каже).Дано да е от сензора.Ще се сменя.

Благодаря ти отново.🍀

Редактирано от lea
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След навиване на масло за хидравликата , лампата спира да свети защото има датчик на предния пакак и когато го отвориш , изчиства грешката. Какво пише до лампата ? MIN или SENSOR ? 

Ако е 1вото сложи малко над средата на щеката. Ще светва след 1 2 3 пъти и ще спре. Ако пише SENSOR значи датчик е  за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Svetliu90 Не винаги при развален сензор изписва SENSOR, в моя случай 1-2 месеца преди да го изпише, показваше MIN въпреки, че маслото беше на максимум. Даже жената веднъж се беше стреснала и доляла 200мл над максимума.. След това просто го спрях от ваг кома и го забравих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се.

Източих маслото ,налях ново,смених филтрите и за сега всичко е ок и лампата не свети.Бях минала 10 000 км.Трябваше да се изключи вероятността да е от качеството на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А датчика смени ли го?  Защото при смяната му пак трябва да се източи маслото.

 

И при мен изписваше MIN. При всяко отваряне на капака изгасваше за около 30 км. и пак светваше. Решението беше нов датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...