Jump to content

Проблем климартоник A6 4F


barabasa

Recommended Posts

Здравейте колеги.
Онзи ден си изключих климатроника от копчето,тъй като беше хубаво време и отворих прозореца. Оказа се че сега немога да го включа. Натискам бутона ON/OFF, и нощо. Нито светва панела, нито тръгва компресора. Някой ако е имал такъв или подобен проблем, нека помогне. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, днес мисля след работа да го направя. Като я прочета колата,ще пусна грешката тук. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, оказа се бушонче. Интересно обаче че оригиналния е 10А и като сложих пак такъв изгоря веднага. Сложих 15А и няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако сложиш дебела тел, изобщо няма да има начин да изгори.

Щом 10А гори веднага, ако и такъв трябва да е, значи имаш някакъв ел проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@barabasa Към панела на климатроника е вързана и ел. помпа отпред с клапанчетата за топло/студено. Щом гори бушона е много вероятно проблема да е в нея. На въпросната ел. помпа с клапаните има 2 куплунга - един отгоре за клапаните и един отдолу за моторчето на ел. помпата. Изключи долния куплунг (този за моторчето на ел. помпата), сложи си предпазител 10А и виж дали пак ще гори. Ако спре да гори предпазителя значи проблема е в самата ел. помпа. - сменя се в комплект с клапаните за топло/студено отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Ще си позволя да използвам темата с въпрос за моите неволи свързани с модула на климатика.
Набива ми постоянно тази грешка за циркулационната помпа! Помпата се чува как включва и изключва (според мен доста често дори на загрял мотор)Не съм забелязал проблем с топлото и студеното за сега. Превантивно свалих клапаните да ги почистя,не че имаше нужда. Не успях да намеря инфо из нета ,така че моля за мнение. 3460040ec1df49ef233a6cb71a002de7.jpg

Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам връзката?? Око имаш информация-сподели.

Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 11.11.2022 г. at 18:47, buzzi написа:

Смени си казана за антифриза с оригинален. Около 70 лв е .

И всичко ще приключи.

И аз имам тази драма с тая грешка. При положение, че казанчето винаги издава звук на поемане на въздух, когато го отварям, възможно ли е все пак системата да взема въздух от него и затова да набива тази грешка. Не ми се вярва да са гарнитури, понеже колата ми е така към 2 години. За толкова време все си мисля, че щеше да се влоши или да губи охладителна течност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще поръчам един казан оригинален и ще го пращам на всички за проба  ,преди да купят свой.Наемна  цена депозит , колкото струва плюс 5 лв. Ако ви устройва го правя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти пуснал няколко по 5лв. и без да ми пращаш казанче, само да си реша проблема.😁 Учудих се, понеже капачката "изфъсква" винаги, когато отворя казанчето и затова зададох така въпроса. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да не се губи време в търсене на проблема. Ако стане ок ,ако не стане пак ще си имам казан . 

Това исках да кажа ,не се заяждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, не съм и си помислял за заяждане. 👍🏻

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...