Jump to content

Спиране на EGR, вихрови клапи при 3.0 TDI


ssttuunnii

Recommended Posts

Привет колеги.

Искам да попитам при евентуално отстранява на DPF софтуерно, трябва ли да се спрат също и EGR, вихрови клапи при 3.0 TDI или е препоръчително да си работят? 

Питам специално за мотор с код ASB

Колата ще бъде ли по-мудна в ниските оборите ако е със спрени EGR и вихрови клапи софтуерно ?

Какви са предимствата и недостатъците ? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със спрян ЕГР + не цапа, не свети лампа за регенерация, - работи по-нервно на оборот.

Вихровите са като дросел, усещат се на ниски обороти, бях ги спрял и ги пуснах пак. + По-пъргава е в ниски обороти колата. - износват се колекторите и дават грешки, но това се лекува с едни пластини от алито за 20-30лв.

ДПФ на 300+к км почти сигурно е за смяна.

Махането на ДПФ няма връзка с ЕГР и вихрови клапи.

Мотора ми е ASB.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BGN 20.42 | 1 Set P2015 Auto Repair Bracket Manifold Kit 2.7 3.0 4.2 TDI For Audi Cayenne For VW Car Repair Replace Accessories 059129086
https://a.aliexpress.com/_mL9KLwU

 

За 5 минути се поставят.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия пластини явно ограничават движението до крайно положение. 

Не знам с какво помага това. Да не блокира в крайно положение ли?

Компютърът лъже ли се, че това са реалните крайни положения? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mshbul според мен като се поразгемби колектора, клапите си подминават крайните позиции, а тези пластини ограничават хода на лоста.. При спрян ЕГР са чисти и трудно биха блокирали мисля. 

На мен ми се появява грешка от време на време на левия колектор. Смених го преди 5 месеца и нямаше проблем до преди седмица. Монтирах пластините онзи ден и за сега няма грешка, но още е рано да се каже. В отзивите са доволни юзърите. 

Аз лично не бих си спрял вихрите. Втора ръка са до 80лв, а в алито има нови китайчета за 100тина лв комплекта. Смяната е под час с почесването.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zdrash И аз си поръчах от Китай такива пластини, но кой знае кога ще са тук. Дано свършат работа, но за такава цена няма много значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...