Jump to content

Какви гуми да сложа на моето Б3?


vvulev

Recommended Posts

Привет колеги.
Реших да създам тази тема за да не се двоумим какъв е най-подходящият размер гуми за нашите Аудита.
Бил съм собственик на Б4 и настоящ собственик на Б3.
Желая да споделя своите наблюдения на различни размери гуми 15 с 65мм височина:
155/65/15 - автомобила е като теснолинейка. При плавно потегляне върти гуми на 1-ва и 2-ра скорост. Колата се усеща нестабилна на страничен вятър при скорост над 90км/ч.Спира по-бавно от очакваното.
165/65/15 - При плавно потегляне върти гуми на 1-ва и 2-ра скорост. Колата се усеща нестабилна на страничен вятър при скорост над 90км/ч.Спира по-бавно от очакваното. В кръговите дори с бавна скорост на мокро занася.
175/65/15 -  Най-близко до стандартният размер от производителя. Най-подходящи за автомобили 75к.с. до 90 к.с. по мое мнение.
185/65/15 - Абсолютно най-добрият избор който съм правил. Автомобила е доста стабилен. Не превърта гуми и при по-рязки стартове. Усеща се много стабилно на пътя и в завои. За автомобил 90к.с. е най-добрият избор според мен.
195/65/15 - В момента съм със зимни такива Континентал ТS860. Върви като валяк. Някои хора се оплакват от стържене в задните калници. Явно зависи от състояние на пружини и амортисъори. При мен проблем няма.  Много стабилна и огромна инерция. Спирането е супер. Автомобила обаче се усеща че набира драстично по-бавно. Този размер се слага фабрично на А4 , което автоматично означава че е добър избор за автомобил над 100 конски сили. Подходящ избор за 1.8 Е  (112к.с.) 1.9Е (113к.с )  2.0Е (115 к.с. )  и 2.0 16V (136-140 к.с.)

Редактирано от vvulev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Производителя го е сметнал и го е написал с какви гуми и джанти трябва да се шофира дадения автомобил: 175/70/14 ; 195/60/14. Като междинен размер, макар и да не го пише 185/65/14 е идеален поне според мен.

Редактирано от turbo_quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.11.2022 г. at 20:32, turbo_quattro написа:

Производителя го е сметнал и го е написал с какви гуми и джанти трябва да се шофира дадения автомобил: 175/70/14 ; 195/60/14. Като междинен размер, макар и да не го пише 185/65/14 е идеален поне според мен.

Аз съм с 185/65/15 бриджстоун за летни размер. АКМ скоростната кутия (която е доста дълга,въпреки че двигателя гори колкото и с другите скоростни кутии) ги върти добре (не се усеща затруднение) Сега сложих 195/65/15 на континентал ТС860 , но усещам че ми трябват още кончета (Все едно е със зимните кубинки и я караш да бяга) .Може и да сложа 175/65/15 за зимни ще видим.

Редактирано от vvulev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...