Jump to content

Зумни гуми за A4 B8 Sedan 2009


Recommended Posts

Здравейте, 

Опитвам се да си избера какви зимни гуми да закупя. Потърсих из форума, но ми беше трудно да преценя. Както пише в заглавието карам A4 Sedan B8 2009-та година, мотора е 8K2.

Млад шофьор съм,, не карам бързо.

Летните гуми са 225 / 55 / R16

Спрял съм се на Bridgestone Blizzak LM005 също 225 / 55 / R16. Из интернет намерих, че са подходящ размер за зима и съм сигурен, че ще паснат на джантите, понеже и летните гуми са такъв размер.

Бих си купил и по-евтини, стига да са качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Мишлен 6та зимна серия и да ти е спокойно, икономията от пари за гуми не е добра идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А модела Birdgestone, който съм писал в поста, не са ли добра опция? Четах ревюта и казват, че гумите се държат прилично на сняг и перфектно на мокра настилка.

Също размера 225/55/R16 подходящ ли е за зимни гуми?

Редактирано от Tehencheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На киша и отъпкан сняг много лесно губят сцепление при ускорение.  При спиране са една идея по-добре. На сухо и мокро нямам забележки. Размерът е 225/50/17 ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, то и там е проблема, че не знам как да проверя спецификациите на джантата си, щото си карам колата с гумите с които си беше колата, като я купувах пролетта.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвътре на джантата се намират написани всичките ѝ характеристики, включително  и J (ширината), оттам във всеки калкулатор за гуми/джанти, се избира и съответната гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм колега със Ауди А4Б8 седан с оригинални джанти 16 и зимни гуми  Nokian WR D4(страхотни гуми) с размер 205 60 16 който отговаря и на оригиналния размер 225 55 16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Tehencheto said:

А бе хвалят Nexen и Dunlop, ама май за 260 лв. най-добре ще излязат Bridgestone Blizzak LM005?

Аз имах дънлоп и не бях доволен и ги продадох миналата зима и си взех Нексен за 200лв/гума 245 40 18 и съм доволен . Аз за зимата си взех среден клас гуми понеже се кара 3-4 мес в годината , а за лятото мишелин пилот спорт . За 16 цола 260лв на гума са много според мен за краткия "зимен" период , но всеки сам си преценява :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги ще се спра на Bridgestone Blizzak LM005, че нали съм нов шофьор та нека да са хубави гумите. Сега остана да реша и размера. Колебая се между 205/60/16 и 225/55/16 за зимата.  Дали ще се усети нещо  в карането, понеже разликата им в размера е доста малка. Има ли шанс 205/60 да не пасне на 16 цоловете ми джанти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех точно такива, само че на същата цена са 17ки. Гумаджиите казаха, че са оптимален избор цена/качество. Естествено са чисто нови и колата направо е залепена. Обективно мнение мога да дам след 2г.

Размер САМО И ЕДНИНСТВЕНО каквото пише на вратата. Колегата го е пуснал горе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Та сложих 205/60/16 на 16-ки 7.5J ET45 джанти, гумаджиията докато я помпеше каза, че джантата била широка и гумата се разширила. Което не знам дали е хубаво или лошо. По принцип на стикера ми пише, че 205/60/16 става за 16-ки джанти, предполагам е нормално да се разшири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205 е на долната граница за 7.5J  джанта ... оптимално е 215 или 225.

 

Има разни таблици в интернет за максимална / минимална ширина на гумата спрямо ширината на джантата. Това е сравнително висока гума, съответно не би трябвало да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е най-доброто поведение при спиране и в завой, но пък бързо развъртат. Дал съм снимка от препоръката на завода по-нагоре, стига да има кой да чете... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Aleks67 написа:

да чете

Е що да не чете, точно съгласно стикера си е галошът, 205/60/16, имам коНплект жантета на същият цолаж и ширина и със същият размер галоши, "зимни", ми не са "разширени". А "гумаджии" всякакви и ако ги слушаш, всеки е спесиалиС от Развойният Екип на Мишлен (най-малко!).

Е вчера едни юнаци в "Примекс" ме убеждаваха да купувам нови зимни гОми, щот` видиш ли, моите били вече "изкривени" и зат`ва били вибрациите, заради които исках баланс.

Отидох при моят си човек, врътнА ги, налепи си гадориите и воала, шибаните криви гОми, вече не вибрират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, NIKO написа:

ме убеждаваха да купувам нови зимни гОми, щот` видиш ли, моите били вече "изкривени" и зат`ва били вибрациите

Те едни ора от телевизора те убедиха как една спринцовка те направи безсмъртен, пък що гумаджиите да не опитат...:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.11.2022 г. at 15:03, BECKO написа:

205 е на долната граница за 7.5J  джанта ... оптимално е 215 или 225.

 

Има разни таблици в интернет за максимална / минимална ширина на гумата спрямо ширината на джантата. Това е сравнително висока гума, съответно не би трябвало да е проблем.

 

Ми тя таблицата е няколко поста назад ама няма кой да чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...