Jump to content

Мнение за Mr12Volt


mihailks

Recommended Posts

Здравейте,

ако някой му е интересно, как се справят кутийките на Mr12Volt ще споделя моето мнение.

Като цяло си е доста задоволителна, без проблеми, които да я пратят в кофата.

Музиката си е с отлично качество, като за кола (на едно ниво с АМИ).

CarPlay-я работи без да забива, накъсва или нещо подобно. Влизаш в колата и след 10 сек вече е заредил и Waze и музиката. Само някой път не тръгва музиката дирекно, а трябва да се натисне Play, не знам защо. Използвам Apple Мusic за плейър.

Гласовите команди са чрез Сири и са си благинка. Пускат се директно от копчто на волана.

Сложих предна и задна камера - работят прекрасно, като за резолюцията на диспея и камери от Алито.

Особено задната с супер. Благодаря на колегата OvivOНякой ден няма да е лошо да му я платя :D.

За Screen Mirror функцията не мога да споделя нищо, не съм я използвал. Андроид ауто също, нямам телефон с андроид.

Лошите неща:

Чува се едно пукане, припукване от тонколоните понякога. Доста намаля с последният софтуерен ъпдейт. Надявам се скоро да се справят с това.

Докато бях само със задна камера в настройките можеше да се направи, като се натисне копчето за парктроника да се пуска камерата.

(Като си включиш на задна всичко си работи, както си трябва. Говоря само за поведението при натискане на копчето)

Като сложих обаче и предната, трябваше да променя настойките, че е инсталирана и предна.

Сега поведението на камерите е следното:

Паля колата слагам на D и веднага предната камера се пуска.

Aко я включа на R съответно задната камера и при смяна на D си се смена на предната. (можеш да си настойваш колко секунди след тръгване да работи предната)

Всичко си работи, както се очаква.

Разликата, е че като натисна копчето сега не ми сменя диспля на задната камера, а само се чува звуковата сигнализация.

Има линии на задната камерапри въртене на волана, но са малко за шоуто. Не виждам, как може да се калибрират за габаритите на колата за да са полезни.

Като цяло това са нещата. Ако има някакви промени ще пиша пак.

 

 

1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел mr12volt ? Графиката с парктроника е кофти от това което виждам. На мен ми останаха 2 камери от китайската сага, като на ovivo :),  в крайна сметка сложих ОЕМ :). След година ползване открих че всъщност най-полезно е лилавото петно на камерата, защото те позиционира идеално на парко- местата. Тук има снимка на петното, че не ми дава да качвам.

https://www.vag-navisystems.com/aparcamiento-asistido-camaras-integradas/1830/audi-aps-advanced-oem-rear-view-camera-retrofit-kit-audi-a6-4f-mmi-2g-high/367?en=1

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооо със сигурност няма нищо общо с оригиналната камера. Но се вижда прилично, а имам и предна. Основно са ми за бордюри, колчета и такива работи(справят се идеално). Цялата работа беше зарази Waze, всичко друго ми е бонус. Вече 2 глоби по 50 лв съм спестил :Д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

афрърмаркет камерата е с повече пиксели, но се показва на един и същ древен дисплей, с по-широк ъгъл на виждане е, но линиите са си бутафорни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със оригиналния дисплей на почти 15г толкова...Моето е 3G  и като му сложих андроид бокс картината беше плачевна :wall:...Монтирах си Китайска медия и  AHD камера за заден ход и драмата приключи :hilezh:.Медията е с 8GB ram  и лети:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригиналният дисплей е много по-голям и добър от много модели, които са с 10 години по-нови, но все пак вече си е доста остарял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз си мисля за това https://aval-bg.com/products/carplay-interfeis-za-audi-a6-a8-q7-s-mmi2g-high
Не знам колегата @mihailks дали е със същото.. Искам да питам обаче, някой който го използва, може ли радио, bluetooth ( телефон за разговори ) и android auto примерно да работят на веднъж? Т.е докато гледаш waze, google maps и т.н. да ти работи нормално радио на колата или работи само едното? 

Редактирано от tyrlaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей @tyrlaka 
да със същото съм.
първо за разговорите, ако приема обаждането от копчетата на волана се използва нормалния Bluetooth на колата, ако вдигна от зелената слушалка, която си излиза на дисплея на мми-я се използва микрофонът на кутийката. 
Няма, как да използваш нормалното радио на колата и да ти върви андроид аутото, защото с кутийката колата си мисли, че е на CD. За това си използвам интернет радио има 1000 приложения.
Иначе ако си използваш само приложенията на Андройд аутото, всичко може да си правиш едновременно. Разговори, музика или радио с навигацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.12.2022 г. at 20:07, tyrlaka написа:

Аз си мисля за това https://aval-bg.com/products/carplay-interfeis-za-audi-a6-a8-q7-s-mmi2g-high
Не знам колегата @mihailks дали е със същото.. Искам да питам обаче, някой който го използва, може ли радио, bluetooth ( телефон за разговори ) и android auto примерно да работят на веднъж? Т.е докато гледаш waze, google maps и т.н. да ти работи нормално радио на колата или работи само едното? 

За 100лв отгоре на тази цена можеш да си вземеш Андроид за модела ...по-голям дисплей...по-добра картина...по-функционално, стриймване през блутут...2ваUSB порта...въобще  ALL IN ONE ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Момци имам две (три) пиптания по въпроса с mr12volt и камерата за задно виждане.

1.1 На каква кола слагате камерата - седан или комби?

1.2 Ако е на седан къде монтирате въпросната камера - при номера или при третия стоп?

2. Имам две камери като тази на снимката която съм прикачил и бих ги монтирал към бъдещия кар-плей. Вършат ли ми работа за mr12volt ли трябва друга да закупя камера?

20230201_202129.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с последния модел p2000 който излезе юли месец миналата година да ми направи една услуга , понеже никакъв съппорт от мр12 волт производителя , нито от авал (към момента) нито успявам да намеря нещо из нета . Трябват ми два конфигурационни файла , които се експортват на флашка , понеже прекалих с ръчкането и искам да го върна към оригинален вид и да го продавам . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако никой не ти ги прати ще мога в неделя да ти ги пратя. През фактори мода ли се експортват или?

За съпорта с китайците до колкото знам е основно през WhatsApp.

Какви проблеми имаш с нея, че ще я махаш.

 

@BaSsPRo 

предната ми е тази: (Изчезнала е от Алито и нямам директен линк)

image.png.f3de950ee210f78dc780b93ff3315efc.png

задната не я знам точно, коя е но по идея на колегата OvivO пробих черната лайстна на която са светлините на номера. Влизат си кабелите и се закрепя добре камерата. Стана доста прилично.

Редактирано от mihailks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 16.11.2022 г. at 14:56, mihailks написа:

Докато бях само със задна камера в настройките можеше да се направи, като се натисне копчето за парктроника да се пуска камерата.

В кои настройки се пипа, за да стане така?

 

Като цяло, не лоша джаджа, но малко приложения от телефона ходят към дисплея. Какви ви излизат на вас, ползващите? Примерно, тубата не ми се показва. А картината е с лошо качество, някакво подобрение, дали е възможно? Не намирам нищо из настройките.

 

WAZE, не винаги показва задръстванията (в червено), да не говорим, че не иска да издава сигнал, когато се превиши ограничението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Прикачих снимка на настройките. Мисля че първата беше, но пробвай. 

1951408169_2023-05-29080245.jpg.5b495e7827cc9bf28aaa7881a57f85f2.jpg

 

За приложенията все пак говорим за оригинален софтуер. Няма кой да позволи на Епъл или на Гоогле да пуснат YouТube видео, да пишеш смс-ти или всякакви подобни неща. Всички позволени приложения са си спрямо световните регулации и изисквания. Аз за това и и се радвам на кутийката, всичко си е оригинално и няма някакви странни китайски интерфейси. Да не говорим, че и CarPlay и Андроид ауто се използват без кабел. В повечето нови коли си искат кабели.

 

с Waze, нямам никакви проблеми. На iOS с CarPlay го използвам. Адройд с Андроид ауто не съм пускал никога и не знам, как е там.

А за сигнала при превишаване на скоростта 100% е настройка. Аз съм си спрял всички сигнали, освен тези за камери, полицай и опасности на пътя. Настройките на Waze се правят в приложението на телефона, а не директно в колата. 

 

А за картината :

image.png.fcbab88bd782ab4d83032cbfc9f7a5c3.png

(чертите, които се виждат на снимката са си от снимането с телефона)

 

като цяло с цветовете нямам проблем. Само ми се искаше резолюцията на дисплея да е малко по-висока, ама дори и така си повече от използваема.

Има си доста настройки за картината. Мисля че трябваше да се намали "saturation" едно деление спрямо заводското, че иначе не се виждаха улиците на светъл фон.

 

Прикачвам ти и кода за сервизното меню:

image.png.4bea43755ac50f8c9c0d57c821826311.png

 

като цяло нищо не съм барал там по настойките, само си смених логото при пускане да е с картинка на Ауди.

 

Ако има някакви други проблеми, пиши. Аз за това съм я и като цяло темата

 

Редактирано от mihailks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че аз написах ЛС, а има отговор тук :)

Нямам много време за тестове...подкарах Мирор линк...а за Уейз - превишаването на скоростта е настройка и си работи на телефона, но не и на Car play. Видях опцията за камерата.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.05.2023 г. at 8:44, mihailks написа:

само си смених логото при пускане да е с картинка на Ауди.

 

Здравей,
Някакъв файл ли се качва за да се смини, че в настройте нищо не намирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Скоро не съм влизал да го пробвал, но със сигурност ще си работи.

Може би го сменят, като пуснат нов софт. Аз, последният от март все още не го сложил. С предният от миналото лято, който пуснаха съм все още.

А за картинките, като влезеш в сервизното си имаше набор от логота-та на доста автомобили и просто си избираш.

В един форум бяха разбрали, как може да си сложиш твоя, но за мен не си заслужаваше сложността.

 

намерих го показно, как се сменя от вградените картинки цък. Доста неща са разисквани в темата там.

Редактирано от mihailks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mihailks явно има различни кодове, за различните версии. 688612 не работи при мен. Гледам, че си с префейс (като мен). От снимката, която ми прати, виждам доста разлики с моята визия. Навигацията съм настроил да е до шофьора, но иконите на менюто са ми долу (при теб са вляво). Може би има различна подредба при Айфон. Другото, с което не мога да се сборя, е да докарам плейър до Уейз, с музиката, която имам на флаш. Там седи плейър, който работи с онлайн файлове...

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами предполагам, че ще си има разлики в зависимост дали си с Андорид или iOS. За музиката от флашка, не мога да ти помогна. Никога не съм пускал. От началото още си пускам само от телефона (за това и сложих този китаец и продадох AMI-то).

Иначе си мисля, че няма да има, как да пуснеш и андоид ауто и музика от флашка. (в смисъл да ги съчетаеш на по половин екран едновременно)

Така, както го виждам си има 4 работни режима кутията - CarPlay, Android Auto, screen mirroring директно от телефона и неиният си софтуер. Реално за пускането от флашка тя си използва нейният и няма, как едновременно да имаш и навигация от телефона по Андроид ауто. Но пак казвам, не съм експериментирал изобщо, използвам единствено и само CarPlay.

 

А за кода, търсих по чуждите форуми, дали няма да има нов за новия софт, но нищо не намерих.

Иначе сервизното меню го позлвах само да сменя стартовата картинка. Някакви вътрешни неща си бяха останалите опции и не съм ги пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...