Jump to content

Смениха ми маслото на скоростната кутия с ZF 6 вместо с ZF 8


YankoStoev

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Карам Audi A6 C6 4f 3.0 TDI 2009 година. Реших да си сменя маслото на скоростите, но както винаги предварително изчетох целия интернет. За, против, препоръчвани сервизи в София и всичко останало.

Това което знам е че кутията ми е с код KJC(6hp19A), HW: 09L 927 156C. Спецификацията на маслото за тази кутия е G 060 162 A2. Тоест ZF LifeGuardFluid 8. Също трябва и ъпдейт на кутията за ZF8. В момента съм с RdW 0030. 

 

След известно ровене, реших да отида в доста популярния сервиз джемини, като единствената ми идея беше, някой да си свърши работата, както трябва...

Исках от тях да ми сменят маслата на скорости, раздатка и дифове. 

Когато ги попитах, за ZF 8,  те ме поправиха и казаха: "...ZF 6...нали е 6 скоростна кутията...". Казах им, че навсякъде пише ZF 8, въпреки че кутията е с шест скорости. 

С насмешка ми отговориха, че твърде много чета по форумите...За ъпдейт дори не стана на въпрос. 

Та така им се доверих и ми сложиха ZF 6. 

 

Вече 2000км карам с това масло. НЕ мога да кажа, че съм усетил подобрение, дори напротив. Може би съм и за адаптация, но скоростите работят по-твърдо от преди.

 

Въпросът ми е какво да правя? Дали опасенията ми са верни и карам с грешно масло или аз съм в грешка :D . 

 

До колкото видях в документацията на ZF, 6hp19a излиза с ZF LifeGuard 6+(синьо масло, което вече никъде го няма и ZF 8, зеленото го наследява/превъзхожда).

 

Омръзна ми вече да трябва да чета и разбирам от всичко за да не ме прецакат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е грешното масло, но би било по-добре да си със 8.

Нормално е след смяна на масло да си за адаптация. Иди и направи.

Твърде сериозно го приемаш. И то сега, след като си се запознал с материята и си имал мнение предварително. Защо си се съгласил да ползваш услугите ня някой, който е в разрез с твоите разбирания по въпроса? Насила или без пари им ползва услугите? Ходи ли в друг сервиз за друго мнение? Направо се чудя как се изпада в такава ситуация.

Разбира се, няма нужда да ми отговаряш. По-скоро себе си питам, че не мога да си обясня някои неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами все си мислех, че все пак тия хора по цял ден скоростни кутии правят, много хора са доволни...6hp19a не е нещо ново и си мислех, че би трябвало по-добре да знаят от мен. Нито насила, особено пък без пари. Просто се доверих на опита и мнението на хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно щях да каже, че не си чел достатъчно, защото джемини го сменят с машина, а това не е никак по препоръка на производителя ZF.

След смяна с машина понякога се появяват проблеми, защото се създават налягания, които не са сметнати.

За ъпдейт на софт можеш да отидеш при @kpematop

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че е непрепоръчително, но не намерих къде да ми го сменят ръчно.
Проблем ли е ъпдейт на софтуера при положение, че съм с ZF 6? @krematop прави ли адаптации?

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем, аз карам с ZF6, а съм ъпдейтнал скоростната кутия при @kpematop преди 3-4 години. Ъпдейта на скоростите е много хубаво нещо :gut: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колегата който е писал поста, ще каже ли дали е имал някакви проблеми, че аз си сложих ZF6 , защото от недочитане не знаех , че трябва със ZF8?

 

колата е ауди а5 3.0 тди 2009  8T30HL

Редактирано от beksito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...